2015 DUŞAKABİN MODELLERİ

  • 2

2015 DUŞAKABİN MODELLERİ

Günümüzde artık, duşakabinsiz banyo yok denecek kadar azdır. Duşakabin piyasasındaki çoğu kaliteli ürün zaten bir banyodan beklentilerinizin üstünde bir performans sergiliyor. Üstelik bu yılın fiyat ortalaması 400 TL civarında. Birbirinden yaygın ve ucuz duşa kabinlerin seçimini yaparken geriye yalnızca estetik zevkler ve ayrıntılar kalıyor. Sosyal medyadan ve firma kataloglarından değerlendirilerek aşağıdaki ürünler, ucuzlayan teknolojinin imkanları sayesinde bu yılın en çok tercih edilen ürünleri arasında yer alıyor.

Tasarım gibi ürünler

İster demonte olsun ister seçmece, her iki türlü de duşakabin modelinde karar kılmak çok zordur. Çünkü tasarım olarak mağazalarda sergilenen banyo sistemleri, ayrıntılar açısından sizi pek tatmin etmez. Bir paket gibi sunulan estetik tercihlerin dayatmalarından sıkıldıysanız veya karar veremiyorsanız, siz de kendi tasarımınızı yaratın. Kapı kollarından, menteşe veya rulman seçimine, profil boyalarından, leke tutmaz camlara kadar yüzlerce farklı opsiyon, mağaza depolarında saklanmıyor, sergilere dahil ediliyor. Duşakabin mağazalarındaki kombin imkanları sayesinde birbirinden farklı ürünler tasarlayabilirsiniz. Bunun için internet taraması veya online alışveriş yapmanız da önerilir.

tasarim-dusakabin

 

Ahşap görünümüyle natürel ortamlar

Daha önceki yıllarda, ahşap dış verniklerinin yüzey alandaki molekül yapısı daha seyrek olduğundan kısa sürede kullanışsız hale gelen ahşap malzemeler banyolarda tercih edilmiyordu. Ahşabın dokulu yüzeyi bakteri ve mantarların oluşumuna zemin hazırlıyordu. Fakat son yıllarda ahşap dış boyama ve vernikleme uygulaması bir hayli ilerledi ve su alan bölgeler de bile iyi verniklenmiş ahşap parçalar kullanılmaya başlandı. Yine de ahşap görünümü tercih eden ama ahşaba güvenemeyenleriniz varsa ahşap imitasyonu polyester, pvc veya yüzey kaplamayla ahşap süsü verilmiş ürünleri de tercih edebilirsiniz.

ahsap-gorunumuyle-natural-dusakabinler

 

Bauhaus mimarisi geri döndü

Yüzyılın en meşhur sanat akımlarından biri olan bauhaus akımı, son yılların dekorasyon fuarlarına, adını minimalist ve işlevsel ev mimarisi olarak taşıdı. Özellikle az malzeme kullanılan ve görünüş itibariyle, köşeli ve sade bir dizayn oluşturan bauhaus ürünler 2015’te yeniden gündeme geldi. On yıl öncesinin modası olan varaklı ve alaturka modellere veda eden binlerce insan, dekorasyonunda sadeliğe ve işleve önem vermeye başladı. Bauhaus tarzı duşakabinler de sektör açısından en rövanşta olan modeller; cam ve betonun dengeli uyumu, kaliteli ve güvenli malzemelerle, her köşesi kullanışlı ve ferah banyolar yaratmak mümkün.

bauhaus-mimarisi-geri-dondu

Daha çok metal aksam ve aplikler

Bir evi ev yapan, küçük ayrıntılardır. Siz de mi ayrıntıcısınız? O zaman mutlu olacağınız bir haber verelim; artık metal ürünler de çok ucuz. Eloksal mat kaplama veya sert krom kaplama işlemlerinden geçirilen alüminyuma artık çok estetik biçimler ve dokular verilebiliyor. Özellikle tek parça cam kullanarak duşakabin modeli oluşturan kullanıcılar için göze çarpan metal menteşeler ve kapı kulpları, binlerce seçenek barındırıyor. Renk tonları farklı olan, siyah, sarı veya metalik gri gibi farklı seçeneklere sahip kapı kulpları, sabunluklar, menteşe veya profiller sizleri bekliyor.

daha-cok-metal-aksam-ve-aplikTemizliği kolay antibakteriyel ürünler

Nanoteknolojik duşakabinler, yurtdışında oldukça yaygınlaşmaya başlasa da, ülkemizde henüz piyasada yer bulamamıştır. Antibakteriyel ve anti tutunma özelliği ileri düzeyde olan nano teknolojik ürünler bulamasanız da, siz de banyoda çocuklarınız ve kendiniz için steril bir ortam yaratabilirsiniz. Antibakteriyel ürünleri biraraya getirerek oluşturacağınız bir tasarım, çok da pahalı olmayacaktır. 2015’te herkes teknolojinin sağlığa olan katkılarını değerlendirmek istiyor. En çok tercih edilen ürünler, küvet veya duş teknesinde genelde antibakteriyel özelliğiyle bilinen akrilik döküm veya kaplamalı modeller. Aynı şekilde cam için de temperli camlar hem güvenlik hem de suyu kısa sürede akıtması bakımından en çok rabet gören camlar. Eğer profil boyalarında ve silikonlarda solvent de kullanmazsanız, hijyenik bir banyo yaratmanız oldukça mümkündür.

temizligi-kolay-antibkteriyel-dusakabinler


2 Comments

HÜRYE SÖNMEZ

Mart 9, 2016 at 2:43 pm

merhaba duşakabin yaptırmak istiyorum fakat benim banyomda armatür düz duvardan içeri bir çıkıntıya koyulmuş bu ölçü 60cm lik bir yer önde boşluk var ön tarafıda oval bir tekne dökümü yapılabilir mi? duşakabin direkt fayans üstüne tasarlandığında gider tüm banyoya göre yapıldığı için ,akıntı köşeye birikebilir bu yüzden duş teknesinin ölçüye göre L şeklinde tasarlanması gerekiyor bu konuda bana cevap yazarsanız sevinirim..

    admin

    Temmuz 13, 2016 at 11:01 am

    Merhabalar, banyonuzun bir kaç açıdan çekilmiş fotolarını info@ankaradusakabin.info adresine yollarsanız konuyla ilgili daha sağlıklı cevaplar verebiliriz.

Yorum Yapın

maltepe escort