DUŞAKABİN SEÇMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN UNSURLAR

DUŞAKABİN SEÇMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN UNSURLAR

Banyo alanıyla uyumlu modelleri tercih etmek

Banyo alanınız kısıtlıysa tercih etmeniz gereken duşakabin modelleri de az alan kaplayan, şeffaf ya da ışık geçirgenliği yüksek modeller seçmelisiniz. Banyonuz çok büyük ise, alandan fazlasıyla yararlanmak için, büyük ve çok işlevli modeller tercih etmelisiniz.

Banyo-alaniyla-uyumlu-modelleri-tercih-etmek

Banyo ve duş boşluğunun ölçüsü doğru bir şekilde alınmalıdır.

 Çeşitli ölçü alma teknikleri sayesinde, kenarlarda, eğimde ve banyoda kullanılan diğer eşyalar konusunda düzgün ölçü almanız oldukça önemlidir. Bu sadece temiz ve doğru montaj gerçekleşecektir.

Banyo-ve-dus-boslugunun-olcusu-dogru-bir-sekilde-alinmalidır.

Duşakabin modeli kadar kalitesi de oldukça önemlidir.

 Duşakabin tercih ettiğiniz firmanın ürünlerinin hangi malzemelerle yapıldığının bir listesini isteyebilir, önceden internetten ve yapı mağazalarından kontrolünü ve araştırmasını yapabilirsiniz. Çeşitli forumlardan ve sözlüklerden firma hakkında ön araştırma yapmak için müşteri yorumlarını okuyabilirsiniz. Doğru firmayla uyum içerisinde hareket ederek, uygun model, montaj ve teknik servis desteği alabilirsiniz.  . seçtiğiniz malzemenin dayanıklı ve kaliteli olması ev kazaları ve arızalar konusunda avantaj olarak dönecektir.

Dusakabin-modeli-kadar-kalitesi-de-oldukca-onemlidir.

Uygun bütçeden, en yüksek verimi alabilmek

 Seçtiğiniz tasarım ve konbinler kadar bütçeniz de önemli unsurdur; size en uygun bütçeye göre en verimli duş kabinini almanız için yine saha veya internet araştırması yaparak, en uygun kampanyaları yakalayabilirsiniz. Fiyatı etkileyen unsurlar şöyle sıralanabilir; ebat, malzemelerin kalitesi ve çeşitliliği, dayanıklılığı. Bu kriterler değiştikçe fiyat aralığı yelpazesi genişlemektedir.  Günümüzde hemen her bütçeye uygun duşakabin bulabilmeniz mümkündür.

Uygun-butceden-en-yuksek-verimi-alabilmek

Suyunuzun katkı maddesi kontrolünü yaptırın.

Malzemeleri seçerken öenm teşkil eden bir diğer unsur ise suyunuzda bulunan yabancı maddelerin oranıdır. Yüksek kireç, mutfak ve banyolardaki ev dekorasyonuna zarar verme potansiyeli taşır. Özellikle yeni yapılan binalarda ilk olarak suda bulunan yabancı madde, demir ve kireç oranları ölçülmelidir. Yabancı maddelerin malzemelere hasar vermemesi için, suyun aktığı bölgeye filtreler takılabilir. Kireç oranı yüksekse, krom aksamlar tercih etmelisiniz, zamanla atma ve kabarma olmaması, yzeyde kireç birikmemesi için bu şarttır.

Suyunuzun-katki-maddesi-kontrolunu-yaptirin.

Nem oranına dikkat

Duşta çıkan buharın dışında, sıcak ve nemli bölgelerde, doğu-batı cepheli evlerde ve özellikle de yazlık yerlerde kapalı kalan banyoların en büyük sorunu kısa sürede nemden etkilenerek zarar görmesidir. Bunun için, paslanmaya dayanıklı malzemeler seçmelisiniz. Fiyatı ucuz ve ithal duşakabinlerin malzeme garantisi yüksek değildir; iyi bir piyasa taraması yaparak doğru tercihlerde bulunmalısınız.

Nem-oranina-dikkat

Garanti belgesi ve firma kaşesi önemlidir

Duşakabin, sadece satın alarak tamamlanan bir ürün değildir. Aynı zamanda, sık sık kontrollerini yapmanız, eskmeye ve arızaya karşı önlem almanız gerekir. Arıza durumunda ise bazen servisin gelmesi gerekir. Yedek parçaların rahatlıkla bulunmasıve rutin bakımın servis tarafından çağrıldığı takdirde yapılması gerekir. Bu yüzden garantili ürünler seçmeniz, garanti belgesi ve firma kaşesini dikkatle incelemeniz gerekecektir.  Son olaraksa, montaj sırasında veya hemen sonrasında, ürün seçerken yaptığınız; kapıların rahat açılıp kapanması, su sızdırmazlığı ve tüm yedek parçaların kontrolü gibi uygulamaları  tekrar yapmalısınız.  Kullanılması zor bir aparat varsa servis yetkililerinden kullanımı hakkında bilgi almalı ve öğrenmelisiniz.

Garanti-belgesi-ve-firma-kasesi-onemlidir

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir