ASİMETRİK DUŞAKABİN TASARIMLARI TERCİH ETMENİZ İÇİN 10 SEBEP

ASİMETRİK DUŞAKABİN TASARIMLARI TERCİH ETMENİZ İÇİN 10 SEBEP

Kullanışsız kolonlar

Kötü yere yerleştirilmiş bir kolon banyo düzenini altüst edebilir. Kolonla duvar arasına yerleştireceğiniz asimetrik bir duşa kabin sayesinde, kötü görünen bölgeleri kullanışlı hale getirin. Hem kötü görüntüden kurtulmuş hem de tüm boş alanları verimli bir şekilde değerlendirip fazladan alan kazanmış olacaksınız.

kullanissiz-kolanlar

Herkesten farklı olun

Asimetrik bir duşa kabin sahibi olarak, tamamıyla size özgü bir banyo görünümüne sahip olun ! Tam olarak banyonuzun şekline uygun dizaynı ve tasarım özgürlüğü sayesinde orijinal bir banyo dekorunu yaratmanız artık çok daha kolay.

herkesten-farkli-olun

Banyo alanını verimli kullanın

Asimetrik duşa kabinler sayesinde banyonuzdaki boş alandan en verimli biçimde yararlanın. Bazı duvarların bir diğerinden çok daha uzun olması oval bir duşa kabinle birleştiğinde eğreti bir görüntü oluşturabilir. Uzun duvara yaslı olan kısmı biraz daha uzun bir duşa kabinle görünümde şık bir ahenk yakalayabilirsiniz.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

En uygun bütçeyi oluşturun

Asimetrik duşakabinlerde sabit bir bütçe kesinlikle yoktur, yelpaze aşırı geniştir. Banyonun metrekaresinin, seçtiğiniz malzemenin, cam kalınlığının ve yüksekliğinin fiyatları birbirinden fazla seçeneğe sahip olmakla beraber, biraz size ve pazarlığa kalmıştır. Sabit fiyatlar hoşunuza gitmiyorsa asimetrik duşakabinler, her türlü ayrıntısına kadar kendi karar verdiğiniz fiyatlarla çeşit çeşit kombnasyon imkanı verir.

en-uygun-butceyi-olusturun

Benim bir fikrim var.

Yıllardır hayalini kurduğunuz modeli aradınız ve bulamadınız mı? Kaliteli ve güvenilir bir duşakabin mağazasına uğrayın ve sadece modelinizi anlatın. Eğer ellerinde varolan tüm malzeeler uygunsa hayatınız boyunca aradığınız olmazsa olmazları banyonuzda yaratın. Banyonuza renkli kolonlar eklettirerek ve bunları camla kombine ederek hiç kimsenin aklına elmeeycek seçenekleri siz düşünün. Asimetrik duşakabinler, her geometrik şekle girerek, banyo içinde işlevsiz yerler bırakmıyor.

benim-bir-fikrim-var

Çatı katı veya yazlıkların özgün mimarisi

Özellikle tek tek yapılmış veya siteyken sonradan değiştirilmiş yazlık evlerde, kalabalık nüfuz da var, her kata veya bahçeye duşakabin yaptırmak gerekiyor. Fakat, bu yerlerin özgün mimarisi var olan modellerden birisini kaldırmıyor. Özellikle çatı katının dizayn edilmesiyle, banyo, duş, hamam gibi bölgelere duşakabin tahsis etmek isteyenler için kendi seçecekleri, özel ebat ve şekillerde duşakabinler daha uyumludur.

cati-kati-veya-yazliklarin-ozgun-mimarisi

Duş zeminimi değiştirmek istemiyorum

Duş zemininden memnun olanlar, yeni bir duş teknesi veya küvet alacak bütçeye sahip olmayanlar, veya istediği küvetin şekline göre duşakabin taktıracak  olanlar için özel olarak zemin ölçüsüne göre duşakabin tasarımı yapılır. Zaten memnun olduğunuz özel bir tasarım barındıran bir ürününüz veya orijinal antika küvetiniz varsa bu durumda sizler de varolan modeller yerine asimetrik şekilli duşakabin sistemi oluşturursunuz.

dus-zeminimi-degistirmek-istemiyorum

Bazı tasarımlar sanat eseridir

Bazı yapı fuarlarında, internetten satış yapan firma veya sanatçıların sitelerinde bazı özel duşakabin sistemleri görürüz. Uniq modeller, bazen tek bazense az sayıda üretilir. Fakat bu onların tekrar üretilemeyeceği anlamına gelmez. Dönem dönem belli moda akımlarına kapılarak, üreticiler asimetrik ve avant garde ürünlerin piyasaya girmesini sağlamıştır. İşte böyle durumlarda tasarımın özgünlüğünden kaynaklı yine asimetrik ürünlere yönelirsiniz. Bu noktada kullanışlı olup olmadığını prova yaparak kontrol edin.

bazi-tasarimlar-sanat-eseridir

İşlevsel seçim yapın

Her şeyden önce, bu duşa kabin modelleri, işlevsel tercihler yapan tüketicilere yöneliktir. Çünkü, reklam ve promosyonlara kapılmaktan ziyade, “Banyomun neye ihtiyacı var? ” diye bir soru sorabilenler içindir. Çünkü o zaman estetik ve bütçe, ihtiyaca yönelik şekillenecektir. Böyle bir işlevsel bakış açısıyla, daha çok banyonun kapasitesini ve alanını genişletme yoluna gidebilir, firmaya da danışarak asimetrik modeller yaratabilirsiniz.

islevsel-bir-seçim-yapin

Pratik olun

Uzun uzun uğraşmayı sevmeyenler, alışveriş yapmaktan kaçınanlar veya kararsız kalanlar… İşte böyle durumlarda, hızlı karar vermenizi ve alışverişinizi pratik bir şekilde sonlandırmanızı sağlayacak en pratik duşakabinler gerekli yerlerin kapatıldığı, sade ve küçük duşakabinlerdir. Sadece ölçüleri ve malzemeleri seçin, gerekli olan duş sistemi kısa süre içersinde monte edilsin ve ortaya çıkan şey, oldukça pratik ve kullanışlı olsun.  Güle güle kullanın.

pratik-olun

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir