> > Blog

 • 0

Duşakabin Nedir

duşakabin nedir, duş kabini nedir, polistren duşakabin nedir, temper cam duşakabin nedir, kompakt duşakabin nedir

Duşakabin Nedir?

Duşakabin; duş alırken etrafı sıçrayan sulardan korumak, banyoyu duş alırken başka insanların kullanmasını sağlamak, kompakt duşakabinler sayesinde aldığımız duşun kalitesini arttırmak ve banyomuza modern bir görünüm kazandırmak amacıyla oluşturulmuş bir banyo eşyasıdır. Duşakabin kendi içinde üç ana sınıfa ayrılmaktadır. Bunlar; mika duşakabinler, temperli duşakabinler, ve kompakt duşakabinlerdir. Mika duşakabinler polistren ismiyle de bilinen plastik duşakabinlerdir.

Polistren;

Bazı stiren moleküllerinin birbirleriyle bütünleşerek bir zincir oluşturmasıyla ortaya çıkan yapay bir plastik türevidir. Renksiz ve saydam bir yapıya sahiptir. Alkol ve asitlere karşı dayanıklı olmasından kaynaklı duşa kabinlerde yoğun bir biçimde kullanılmaktadır. Polistren duşa kabinlerin oval, kare ve iki duvar arası uygulanabilen modelleri bulunmaktadır. Polistren (mika) duşa kabinler ekonomik seri duşa kabin sınıfına giren ucuz duşakabinlerdir

Temperli Cam Duşakabinler

Cam dıuşakabinler olarak da bilenen temperli duşakabinlere 4 mm, 6 mm veya 8 mm. kalınlığında camlar kullanılmaktadır. Dekoratif veya şeffaf cam seçeneklerinin bulunduğu kırılmaya karşı dayanıklı hale getirilmiş bu cam duşakabinlere temperli duşakabinler denmektedir. Temperleme; Camların 700°C’de ısıtıldıktan sonra, hava üflenerek, hızla soğutulmasıyla kırılmaya karşı dayanıklı hale getirilmesidir. Temper camlı duşa kabinleri güvenilirliğini kanıtlamış duşa kabin firmalarından almanız önemlidir. Çünkü merdiven altı tabir edilen firmalar maliyeti düşürmek ve ürünü ucuza satabilmek için temperleme masrafından kaçınıp, güvenliğinizi tehlikeye atabilmektedirler. Temperlenmemiş duşakabinler kolay kırılacağından, ciddi yaralanmalara hatta ölümlere neden olabilirler.

Kompakt Duşakabinler

Son yıllarda piyasaya çıkmış lüks duşakabin sınafına giren modellerdir. Su sıcaklığının otomatik olarak ayarlanabildiği, hidro masaj (jakuzi) yapabilen, 25 ayrı noktadan basınçlı su püskürten, telefonu, cd çaları, radyosu ve havalandırması bulunan bu duşakabin modellerinin fiyatları 1500 TL ile 5000 TL arasında değişmektedir.


 • 0
sicaklik-kontrol-paneli

LÜKS DUŞA KABiN SEÇENEKLERİ

Banyonun belki de en güzel yanı rahatlamamızı ve kendimizle baş başa kalmamızı sağlamasıdır. İyi bir banyo aynı zamanda stresten arınmak, rahatlamak, vücut ağrılarınızdan arınmak için de harika bir fırsattır. Son yıllarda banyo deneyimini daha da kaliteli bir hale getiren yeni sistemler ortaya çıktı. Artık vücuduna iyi gelecek ve zihninizi boşaltacak bir çok değişik sistemi oldukça uygun fiyatlara edinebilirsiniz.

 

 Hydrovescent spa sistemi

Sakinleştirici ve huzur veren bir ortam yakalamak üzere, özellikle ülkemizde az rastlanan ve tonlarca para sarfedilen masaj merkezlerine üye oluruz. Fakat evde konfor ve sağlık isteyenler için küvete monte edilen hydrovescent spa sistemi mükemmel bir tercih. Oldukça kısa sürede montajı gerçekleştirilen spa system; eklem ağrılarının, migren veya stresten kaynaklanan sancıların geçmesine yardım eder. Zihne ve vücuda faydaları açısından, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) gibi, sağlık otoriteleri tarafından desteklenen spa sistem, yorucu ve stresli bir günün arından bir an önce evinize gidip rahatlamanız için imkanı sunuyor.

Spa sistemler, küvetin içine yerleştirilen sıcak hava jetlerinin baloncuk çıkarması yoluyla çalışır. Vücudunuza temas eden küçük hava baloncukları vücudunuza masaj yapar, kan dolaşımının düzenlenmesine yardım eder, eklem yerlerindeki ağrı ve yanmaları azaltır.

hydrovescent-spa-sistemi

 Işık terapisi

Uzmanlar, kromoterapi gibi alternatif tedavi yöntemlerinin, renklerin tedavi edici, rahatlatıcı ve ruh halini düzelten etkileri olduğunu öne sürüyor. Renkli ışıklarla döşenmiş bir banyo bu tarz iyi etkilerden yararlanmak için belkide en verimli ortamdır. Farklı renklerin, şifa yönünden ve insan psikolojisine katkıları açısından, değişik değişik etkileri olduğu düşünülüyor. Mesela  kromoterapiye gore; yeşil renk rahatlama sağlarken, mavi renk konsantrasyonu artırıyor. Kırmızı renk kan akışını hızlandırıyor, sarı renk ise enerjiyi yükseltiyor. Mor, beyaz, pembe gibi daha pek çok farklı rengin kendine özgü etkisini ışık ve kromoterapi kataloglarından faydalanarak inceleyebilirsiniz. Renk değiştirebilen modeller sayesinde ise modunuza uygun olarak istediğiniz kombinasyonu yakalayabilirsiniz.

isik-terapisi

 Sıcaklık kontrol sistemi

Komforlu bir duş deneyemi için banyonuza ekletebileceğiniz bir diğer özellik ise sıcaklık kontrol sistemidir. Banyo ısısını sürekli kontrol eden ve akıllı sistemiyle ısıtıcıyı açıp kapatan paneli sayesinde banyo sıcaklığı her daim sabit kalır. Sıcaklık kontrol sistemi sayesinde banyoda üşütme, soğuk algınlığı, direnç düşmesi gibi soğuk havalarda banyo yapmaktan kaynaklanan bazı rahatsızlıklar sizin için tarih olacaktır. Bu sistemin güzelliği sadece havayı değil duşakabin içindeki her yerin sıcaklığını kontrol etmesinde. Isı artışı gerçekleşirken, duşakabin içindeki tüm katı maddelere monte edilmiş, iç ısı düzenekleri sayesinde tüm yüzeyler eşit bir sıcaklıkta tutulur. Daha siz banyoya girmeden oturağınızın ısıtıldığını bir düşünün. Bir dokunuşla banyo ısınızı sabitleyen sıcaklık kontrol sistemi sayesinde ısıtıcıdan dolayı kabaran faturalarınızdan artık kurtulun !

sicaklik-kontrol-paneli


 • 1
kuvet-konforlu-dus-teknesi-pratiktir

KÜVETLE DUŞ TEKNESİ ARASINDAKİ 7 FARK

 1. Küvet konforlu, duş teknesi pratiktir.

Öncelikle küvetin bir çok fonksiyonu var. Yorgun bir günün ardından küvete sıcak su doldurup bir süre rahatlamak her insanın aklından bir kere geçmiştir. Hazneli yapısı sayesinde küvetlerde su sızıntısı olma ihtimali neredeyse sıfırdır. Bunun yanında duş tekneleri yer mesafesinde, daha basit ve pratik bir seçenektir.

“Read More”

 • 0
model-secenekleriyle-sik-tasarimlar-olusturun

KÜVET SEÇİMİNDE DİKKAT ETMENİZ GEREKEN 5 ŞEY

Malzeme ve kaplama seçenekleri oldukça çeşitlidir

Malzeme açısından Türkiye’de üretilen küvetler;  pik döküm ve sac küvetler, cam elyaf takviyeli polyesterden yapılan (CTP) küvetler, polyester veya akrilik küvetler, ABS küvetler şeklinde sınıflanabilir. Bu küvetler arasında seçim yapmanız tamamen beklentilerinizle doğru orantılıdır; bu yüzden biraz özelliklerinden bahsedelim.

“Read More”

 • 1
kompakt-Dusakabinlerin-ozellikleri.jpg

Kompakt Duşakabinlerin Özellikleri

Kompakt duşakabinler son teknoloji ürünü modellerdir. Daha komforlu bir banyo deneyimi için bir banyodan bekleyebileceğiniz her özelliği ayağınıza getirir. Dijital kontrol paneli sayesine duşakabininizin tüm özelliklerini banyonuzu yaparken kontrol edebilirsiniz. Aydınlatmalı veya şeffaf tavan, ışıklandırmada son derece lüks bir seçenek olup banyonuzun ambiyansını derinden değiştirir. Banyoda müzik dinlemek bir çok insan tarafından tercih edilirken, elektroniklerin suyla temas etme ihtimali her zaman bir handikaptır. Ancak kompakt sistemler kendi su geçirmez ve nemden etkilenmez radyo, cdçalar, usb ve ses sistemi ile bu zevki güvenli ve uzun kullanımlı bir şekilde deneyimlemenizi sağlar.

“Read More”

 • 2
sence-hangisi-daha-konforlu

KOMPAKT DUŞAKABİNLERLE NORMAL DUŞAKABİNLER ARASINDAKİ 7 FARK

Hidromasaj kompaktın olmazsa olmazıdır.

Kompakt duşa kabinlerle banyonuza getirdiğiniz en büyük konfor belki de hidromasaj sistemidir. Tazyikli su ve sıcak hava sayesinde vücudu gevşeten, kan akışını hızlandıran, ve ağrıların dinmesine yardımcı olan hidromasaj sistemi suyla yapılan sağlık uygulamasına denmektedir.

“Read More”

 • 0
Essiz-tasarimlar-yaratin

KOMPAKT DUŞAKABİNİ TERCİH ETMENİZ İÇİN 10 SEBEP

 Rahatlık ve konforu ayağınıza getirir.

Tüm kompakt duşakabin sistemlerinde ya da SPA olarak tabir edilen masaj havuzlarında iç kısımlara aplike edilmiş hidromasaj özelliği vardır. Bilindiği gibi hidromasajın basit tanımı, su ile yapılan masajdır. Hidromasaj düzenekleriyle; suyun, buharın ve havanın hem fiziki hem de terapik etkilerinden yararlanılmaktadır. Hidromasaj; yorgunluk, eklem ağrıları gibi birçok fiziksel sıkıntıyı sıcak ve buharlı bir masaj ile gidermenizi sağlar. Suyun milimetrik spiral şemalardan tazyiklendirilip, ayarladığınız yöne doğru fışkırtılmasıyla, temas ettiği yüzeyde yoğun basınç yaratır. Küçük ölçekteki bu basınçlı su efektleri, kan akışınızı hızlandırarak anti-ageing etkisi yaratır. Selülit ve kırışıklık gibi bir çok rahatsızlıktan kurtulmanızı sağlar.

“Read More”

 • 0
hemen-her-banyoya-uygundur

KARE DUŞAKABİN TERCİH ETMENİZ İÇİN 5 SEBEP

Uzun yıllardır en çok üretilen model haline geldi.

Duşa kabin sektörünün ilk yıllarında, cam teknolojisinin ileri düzeyde olmaması ve malzemelerin biçim verildiği makinelerin pahalı olması sebebiyle Türkiye’de uzun yıllar kısıtlı ve pahalı bir şekilde duşakabin üretimi yapıldı. O yıllarda en çok üretilen model kare duşa kabin modelleriydi, çeşitli malzemelerle güçlendirilerek ve tasarım yelpazesi geliştirilerek, kare duşa kabinler, kendini aşan tasarımlara dönüştü. Hala en çok tercih edilen model olması, hiç bir modelin kare duşa kabinler kadar köklü bir geçmişi olmamasından ve klasik görünüm arayışından kaynaklı olmasındandır.

“Read More”

 • 0
estetik-tercihler-belirleyicidir

KARE DUŞAKABİNLER İLE OVAL DUŞAKABİNLERİN 7 FARKI

Camları aynı, sertliği farklı

Her iki modelde de aynı malzemeler kullanılır. Temperlenmiş cam ve mika en yaygın tercih edilen malzemelerdir. İkisi de kolay kırılmayan, dayanıklı malzemelerdir. Kare duşa kabinlerin her paneli 4 tarafından profillere tutturulduğu için cam üzerine düşen gerilim değeri daha azdır. Gerilimi daha az olduğu için de kırılma veya çatlama olması için daha sert darbe alması gerekir, daha sağlam bir modeldir.

“Read More”

 • 0
uygunsuz-veya-kullanisiz-bir kolonlo-basa-cikmanizi-saglar

İKİ DUVAR ARASI DUŞAKABİNİN 3 AVANTAJI

Duvar arası duşa kabinler iki duvar ya da kolon arasında kalan bölgeye yapılır. Biçimleri gereği sürgülü kapılı duşa kabinler bu düzen için uygundur. Boyları standarttır 150-180 cm arasında yapılırlar. Genişlikleri ise duvar veya kolanların arasındaki mesafeye göre, değişik boyuttaki duş kapılarından yararlanarak uygun şekilde yapılır. Duvar arası modeller daha kısıtlı olsa da kullanışsız kolonların alanınızı yok etmesini engelleyebilir, az malzeme kullanılacağı için kaliteli malzemeleri ucuza getirmenizi sağlar.

“Read More”

maltepe escort