BU YILIN TRENDİ 5 DUŞAKABİN MODELİ

BU YILIN TRENDİ 5 DUŞAKABİN MODELİ

Duşa kabinler hızla tüm banyolardaki yerlerini almaya devam ediyor. Bu derce çok talep gören her sektörde olduğu gibi duşa kabinler de bir çok seçenek sunuyor elbette. Son yıllarda duşa kabinlerde minimalist bir yaşam tarzına uygun, daha sade ve zarif tasarımlar tercih ediliyor. Temizliği ve ferahlığı yansıtması gereken banyo dekoru için her biri birbirinden şık tasarımlar sizleri bekliyor.

Çerçevesiz duşa kabinlerle zarif minimalist tasarımlar

 Çerçevesiz duşa kabinler her banyoda şık duran modeller olduğu için son zamanlarda en çok tercih edilen modeller oldu. Menteşeli kapılara sahip olan çerçevesiz modeller, tempered glass ve mika malzemelerinin sektöre girmesiyle mümkün oldu. İster desenli ister şeffaf bir model seçin çerçevesiz bir duşa kabinle banyonuz modern görünümlü, sade ve kaliteli bir havaya bürünecek. Desenli duşa kabin panelleri tercih eden kullanıcılar da özellikle çerçevesiz modelleri seçiyor. Çerçeveli modeller panel üzerindeki desenlerin üzerini kapatıp çok hoş olmayan bir görünüme sebep olurken, çerçevesiz modeller desenlerdeki tüm ayrıntıların açıkça görülmesine olanak sağlar. Şık bir banyo için biraz ekstra bütçe ayırmayı dert etmiyorsanız çerçevesiz duşa kabinleri mutlaka listenize eklemelisiniz.

cercevesiz-dusa-kabinlerle-zarif-ve-minimalist-tasarimlar

Ucuzlayan teknoloji sayesinde tek parça temperlenmiş camlarla güvenlik

Tempered glass malzeme şeffaflık ve parlaklık konusunda cam özelliği gösterir. Ama sağlamlık konusunda adeta çelik malzemelerle yarışacak kapasitededir. Geçmişte masraflı olduğu için daha büyük sanayilerde yer bulabilen temperlenmiş camlar, ucuzlayan teknolojiyle birlikte banyolarımıza kadar girdi. Kırılma ihtimali binde birden az olan tempered malzeme, kırılsa bile çok küçük parçalara dağılarak vücudunuzun zarar görmemesini güvence altına alıyor. Banyo gibi kaygan bir ortamda oluşabilecek kazaların önüne geçmesi, parlak kaliteli görünüşü ve desenli seçenekleri ile tempered glass duş panelleri iyi bir banyo dizayn etmek isteyenlerin bir numaralı tercihi.

ucuzlayan-teknoloji-sayesinde-tek-parca-temperlenmis-camlarla-guvenlik

Geniş ve çift kişilik modeller

Daracık bir banyo duş alırken keyfinizi kaçırabilecek en önemli unsurlardan bir tanesi. Sabunluk, lif ve şampuanlık gibi bir çok apliği sığdırmanız gereken bir duşa kabinin dar olması yüzünden keyfinizin kaçırması muhtemel. Dilerseniz duşa kabininizi arası uzak olan iki duvar arasına yaptırabilir, dilerseniz de bütün ama geniş bir duşa kabin tercih ederek rahat bir ortam yaratabilirsiniz. Banyo yaparken sıkış tıkış bir ortamdan kurtulmak için geniş bir duşa kabin seçmenizi tavsiye ediyoruz. Özellikle bebekli aileler son yıllarda geniş modelleri daha fazla talep ediyor; bebeği tutan ebeveynin veya bebek duş teknesinin sığması için idealdir. Bebeğinizi yıkarken veya dilerseniz onunla birlikte banyo yaparken geniş bir duşa kabinin önemini daha iyi göreceksiniz.

genis-ve-cift-kisilik-modeller

Her yanından camlı yuvarlak modeller

Üretim esnasında eğilip bükülebilen, kolayca şekillendirilen pleksi glass malzeme sayesinde artık yuvarlak modeller de bütçenize uygun modeller sumakta. Orjinal bir banyo görünümüne sahip olmak isteyen kullanıcılar son yıllarda genelde yuvarlak modelleri tercih ediyor. Az yer kaplayan ve çok şık modellere sahip olan yuvarlak duşa kabinlere sahip olmak artık çok daha kolay.

her-yanindan-camli-yuvarlak-modeller

Lüks modeller; sunshower, kompakt kabin

Kompakt duşa kabinler ve sunshower özelliğine sahip modeller banyoda sahip olabileceğiniz her türlü konforu sizlere sunmakta. Müzik sisteminden, otantik ışıklandırmaya, dijital kontrol panelinden, güneş banyosu  özelliğine kadar bir çok fonksiyonu banyoda kullanıma açan kompakt sistemler duşa kabin sektöründeki son teknoloji ürünlerdir. Eğer bütçeniz uygunsa konforlu ve lüks bir banyo keyfini ayağınıza getiren kompakt modeller sizin için kesinlikle en uygun olanları. Geniş bir fiyat aralığına sahip kompakt sistemleri kurdururken istediğiniz özellikleri seçebilirsiniz. Kısa sürede her banyo için vaz geçilmez hale gelecek kompakt duşa kabinler değişik görünümleriyle her banyoya uyum sağlamayı da garanti ediyor.

luks-modeller-sunshower-ve-kompakt-kabin

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir