ÇERÇEVELİ DUŞAKABİNLE ÇERÇEVESİZ DUŞAKABİN ARASINDAKİ 5 FARK

ÇERÇEVELİ DUŞAKABİNLE ÇERÇEVESİZ DUŞAKABİN ARASINDAKİ 5 FARK

1) Her biri birbirinden farklı tasarımlara ve şıklığa sahiptirler.
Çerçevesiz duşa kabinler sade ve şık bir görünüme sahiptir. Özellikle şeffaf modeller kullanılmışsa, banyonun çok daha ferah ve geniş görünmesini sağlar. Çerçeveli modeller de şık görünümlü krom veya alüminyum eloksal kaplamalar sayesinde görünüş açısından cezbedici hale getirilebilir ama çerçevesiz modeller son yıllarda giderek daha çok tercih ediliyor. Desenli duş kapılarında çerçevesiz modeller motiflerin kapanmaması ve bütünlüklü durması açısından daha kullanışlıdır. Tek renkli duş kapılarında ise çerçeve rengiyle verilecek bir ton farkı biçimli bir görünüm ortaya çıkarır.

her-biri-birbirinden-farkli-tasarimlara-ve-sikliga-sahiptir
2) Temizlik zahmetleri farklıdır.
Çerçevesiz kapılar bütün cam paneller olduğu için kir birikmesi yapacak kenar ve köşeleri yoktur. Yalnızca menteşelerin bağlantı noktalarının dikkatli temizlenmesi gerekir. Menteşelerde oluşabilecek bir çürüme son derece tehlikeli olabilir. Bunun dışında basitçe çek pasla ya da camsil ve bez kullanarak temizlenebilir. Öte yandan çerçeveli duşa kabinlerin cam veya mika panellerle bağlantı noktalarını iyi temizlemek önemlidir. Biliyoruz ki temizlikte (hele de nemli ortamda) köşeler ve kenarlar en önemli püf noktasıdır. Bu ayrıntılar ise diş fırçası, sünger veya tel kullanarak kolayca temizlenebilir.

temizlik-zahmetleri-farklidir
3) İşlev farklı vardır.
Çerçeveli kabinler, hem güvenlik açısından hem de genelde sürgülü veya menteşeli kapılılar için tasarlandığından dolayı, bu modeller daha çok su sıçramasından etkilenebilecek banyolarda kullanılır. Çerçeveli duşakabinler özellikle sürgülü kapılı modelleri olarak daha çok çocuklu ailelerde güvenlik ve su sıçramasını önlemek amacıyla tercih edilir. Çerçeveliler eşyaların doğru kullanıldığı evler içindir. Birisi zerafeti, sadeliği ve şıklığı temsil eder, diğeri güvenlik işlevini.

islev-farki-vardir
4) Alan kapladıkları yerler farklıdır.
Alan tasarrufu özellikle tek banyolu veya küçük evler için çok önemlidir. Minimal farklar, küçük banyolarda belirgin farklar yaratacaktır. Çerçevelerin kapladığı yerler, her ne kadar ortalama 2-8 cm arasında değişse de bu dar banyolarda alan ve ışık tasarrufu açısından önemlidir. Şık tasarımlara imza atan çerçeveli duşakabinler krom, eloksal ve renkli kaplamayla geniş bir tasarım yelpazesi sunar fakat, çerçevelerin olması bazen banyodaki diğer dekorasyon malzemeleriyle uymayabilir. Eğer ayrıntıcı düşünülmüş bir banyo dizaynına sahipseniz çerçevesiz duşakabinler önerilir.

alan-kapladiklari-yerler-farklidir
5) Sağlamlık farkları vardır.
Çerçevesiz duşakabinler, yalnızca menteşe veya vidalar yardımıyla tutturulduğu için, ani bir kırılma anında, kaliteli bir temperedgrass malzeme tercih edilmişse tuzla buz olacaktır. Eğer kaliteli değilse, kopan büyük parçalar yüzünden tehlikeli bir ev kazasıyla karşılabilirsiniz. Çerçeveli duşakabin ise, dekorasyon ve ışık açsından pek çok dezavantajı olsa da, kolay ev kazasına yol açmaz. Bir darbe karşısında, alüminyum, krom veya polyester çerçeve sayesinde yüzey alana uygulanan basınç değişeceğinden, çatlar ve çöker. Bu sayede az hasar gören parçayı taktırmak için servis çağırana kadar zaman kazanmış olursunuz.

saglamlik-farklari-vardir

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir