ÇOCUKLU AİLELERİN DUŞAKABİN SEÇERKEN DİKKAT ETMESİ GEREKEN 5 ŞEY

ÇOCUKLU AİLELERİN DUŞAKABİN SEÇERKEN DİKKAT ETMESİ GEREKEN 5 ŞEY

Çocuklu aileler tükettikleri gıdalardan, seçtikleri mobilyaya kadar, sağlıklı ve kullanışlı tercihler yapmak durumundadır. Duşakabin seçerken de aynı hassasiyeti göstermek isteyen ebeveynler için, steril bir banyo ortamı oldukça önem taşır. Duşakabin seçiminde dikkat edeceğiniz bu 5 madde ile çocuklarınıza dilediğiniz sağlıklı ve eğlenceli koşulları yaratabilirsiniz.

1) Anti bakteriyel özelliği olmasına özen gösterin.

Özellikle tuvalet ve banyolarda üremeye elverişli bakterilere, anti-tutunmayla karşı gelen Tempered Glass ve krom materyaller tercih ederek bu sorunun en önemli kaynağını ortadan kaldırabilirsiniz. Anti-bakteriyel malzemelerle oluşturulmuş, yuvarlak hatlı bir dizayn köşelerde kir birikmesini de engelleyecektir. Böylece bakteri üremesinden, haşerelerden ve mikroplardan çocuklarınızı uzak tutabilirsiniz.

A baby in a bathtub with soap foam.

2) Ev kazalarına karşı Temperedglass kullanın.

Güçlendirilmiş, güvenlik camı olarak da adlandırılan Tempered Glass, ısı ve kırılmaya dayanıklılığı ile çocuklu ailelerin en çok tercih ettiği panel malzemesi olarak ilk sırada yer alır. 600°C ile 700°C arasında ısıtılan prosesten geçirilen cam; özellikle duşakabin, dış cephe kaplama ve oto sanayinde sık kullanılır, normal camlardan 5 kat daha dayanıklıdır. Ani bir kırılma anında çok ufak ve kesmeyen parçalara ayrılır ve büyük bir ev kazasının önüne geçer. Çocukların uzun dakikalar banyodan çıkmak istememesi, içerdeki hava basıncını ve ısıyı yükselteceğinden, 50°C’ye kadar dayanıklı Tempered Glass sayesinde malzemelerdeki deformasyonun önüne geçebilirsiniz.

ev-kazalarina-karsi-temperedglass-kullanin
3) Solvent içermeyen silikon ve boya tercih edin.

Özellikle duşakabin montajı sırasında malzeme kontrolü yapmak, ilerde oluşabilecek solunum rahatsızlıklarının önlenmesinde ve sağlıklı bir banyo ortamı oluşturulmasında oldukça önemlidir. Dış boyama malzemelerinde ve özellikle silikonda Solvent içermeyen bir marka tercih etmeniz, kimyasalların uzun süren olumsuz etkilerinini ortadan kaldırmanıza yardımcı olur.

solvent-icermeyen silikon-ve-boya-tercih-edin
4) Kaymayan duşakabin zeminlerini oluşturun.

Çocukların en çok sevdiği şey olan sabun veya jel köpükleri ev kazaları olarak geri döner; duşakabin tercih ederken, çocuklu aileler genelde kaymaması için duş teknesini veya küvetlerini de değiştirirler. Siz de yeni küvet veya tekne seçiminizde kaymayan dış boyama malzemesi veya dokulu bir yüzeye sahip zeminler tercih ederek kayıp düşme ile oluşan ev kazalarını önleyebilirsiniz. Ya da zemin için kullanılan plastik veya kauçuk halı (emniyet bandı) ile düşük bütçeyle kullanışlı bir zemin yaratın.

kaymayan-dusakabin-zeminlerini-olusturun
5)Beyaz eşyalarınızı sıçrayan sulardan koruyun.

Bazı çocuklar banyo yapmayı sevmez, ya da dönem dönem banyodan soğur. Onlara sağlıklı bir banyo eğitimi vermek için çeşitli oyun ve oyuncaklardan yararlanmak gerekir; fakat banyoya sıçrayan sular, etraftaki beyaz eşyalara zarar verebilir ve çabuk eskimesine neden olur. Böyle durumlarda ailelere, sürgülü veya kapılı duşakabin modelleri önerilir. Böylece, buhar tasarrufu sağladığınız gibi, temizliğe ayıracağınız zamandan da tasarruf etmiş olursunuz. Uzun dakikalar çocuklarınızla eğlenceli bir banyo keyfi yaşarsınız…

?????????????????????????????????????????????????????????

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir