DUŞ TEKNEMİN MALZEMESİ NE OLMALI ?

DUŞ TEKNEMİN MALZEMESİ NE OLMALI ?

1) Seramik mi?

Seramik veya ateş tuğlası duş tekneleri Belfast mutfak lavabolarıyla aynı materyalden üretilmiştir. Büyük çoğunluğu çok yüksek kalitede ki ürünlerdir. Ağır ve kırılmaya, aşınmaya karşı son derece dayanıklıdır. Sık kullanılan banyolar için özellikle tavsiye edilir. Bir çok kimyasal sıvı temizilk malzemesiyle temizlenebilir, kolay zarar görmez.  Pürüssüz ve son derece şık bir görünüme sahiptir. Sayılı dezavantajları vardır. Diğer duş teknesi malzemelerine göre kolay soğurlar, ısıtıcılı bir banyonuz yoksa ayaklarınızın üşümesine sebep olabilir. Tasarım esneklii kısıtlıdır, sabit modellerde üretilmektedir. Diğer duş teknelerine göre biraz daha pahalıdır.

seramik-mi

2)ABS Taş Reçine mi?

ABS taş reçine duş tekneleri ağır seramik teknelerle düçlendirilmiş akrilik teknelerin ortasında bir kaliteye sahiptir. Reçineyle güçlendirilmiş taş materyalin duş teknesi üzerine dökülmesiyle elde edilir. Bu işlem yapılmadan önce duş teknesinin üzerinde malzemenin duracağı yataklar açılır ve ara tutucu bir malzeme atılarak sağlamlık garanti altına alınır. ABS taş reçine duş tekneleri bütçe dostu, aşırı pahalı olamayan ürünlerdir. Akrilik teknelere göre daha uzun ömürlüdür. Beklediğinde seramik gibi soğumaz, Çeşitli tasarımlarda üretilmektedir, dizayn konusunda zengin bir üründür.

abs-tas-recinemi

3)Yoksa Güçlendirilmiş Akrilik mi?

Güçlendirilmiş akrilik bir çok evde görebileceğiniz standart duş teknelerinde kullanılan materyaldir. Hafif ve esnek dizayn seçenekleri sunabilmek adına geliştirilmiş üretim metodları kullanılarak yapılırlar. Bazı üreticiler daha sağlam duş tekneleri üretmek için ahşap ya da çelik çerçeveli tekneler üretmektedir. Akrilik duş tekneleri diğer ürünlere göre son derece ucuz modellerdir. Son derece hafiftirler ve yerleştirilmeleri kolaydır. Akrilik bir tekneyi servis çağırmadan kendiniz monte etmeniz bile mümkün. Ayağınızdaki hissi son derece sıcaktır, soğukluğu hapsetmez. Uzun ömürlülük açısından diğer ürünlere göre daha zayıftır. Yoğun asit içerikli temizlik malzemeleriyle temizlenmeleri tavsiye edilmez.

yoksa-guclendirilmis-akrilik-mi

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir