DUŞA KABIN TEMIZLEMENIN 4 KOLAY YOLU

DUŞA KABIN TEMIZLEMENIN 4 KOLAY YOLU

Son yıllarda banyoların vazgeçilmezi haline gelen duşa kabinlerin temizliğini yapmak bir çok kullanıcı için bir problem. Duş panellerimiz, bakımı ve temizliği düzenli yapılmadığı takdirde yıllar geçtikçe son derece kirli bir hal alabiliyor.  Sabun artıkları birikme yaparak son derece çirkin bir görüntü yaratmaya oldukça meyilli. Bir çok kullanıcı nasıl düzgün bir temizlik yapacağını bilmediğinden bir noktadan sonra bu işi boşlamaya başlıyor. Herkes tarafından bilinmese de duş kabinleri temizlemenin son derece efektif ve kolay yolları var. Duşa kabininizi düzgün temizlemeniz için işte sizlere bir kaç tüyo.

1) Satın alabileceğiniz temizleyiciler;

Duşa kabin malzemelerini zarar vermeden temizlemek için üretilmiş bir kaç çeşit özel temizleyici car. Son yıllarda geliştirilen nano teknolojik jeller çok uzun süreler su lekelerinin oluşmasını engelliyor, ve kireç lekelerine karşı kalıcı bir çözüm sunuyor. Bir başka temizlik malzemesi çeşidi ise sabun lekelerini kolayca geçirmek üzerine yoğunlağıyor. Bütçe dostu olan bu iki ürün duşa kabinlerde en sık meydana gelen iki leke çeşidiyle baş etmek için çok yaygın kullanılıyor. Su, kireç ve sabun lekelerine artık son.

satin-alableceginiz-temizleyiciler

2) Karbonat ve sirke

Eğer sırf bu iş için bir temizlik malzemesine ekstra bütçe ayırmak istemiyorsanız ve evde var olan imkanlarınızla duşa kabin temizliğinizin altından kalkmak istiyorsanız, karbonat ve sirke sizin için oldukça güçlü bir temizlik sağlayacak. Duşa kabininizi öncelikle su – karbonat karışımı temizleyicinizle güzelce silin. Bu işlem inatçı sabun lekelerini kolayca çıkarmanızı sağlayacak. Daha sonra ise sirkeyle yaptığınız silme işlemi temizliğinizin ayrıntısını tamamlayacak. İşiniz bittiğinde pırıl pırıl bir duşa kabin banyo için sizleri bekliyor olacak.

karbonat-ve-sirke

3) Alkol uygulaması

Evinizdeki malzemelerle duşa kabin temizlemenin bir diğer yolu ise saf alkol kullanmak. Bu yöntem özellikle küvetinde leke ve kir kalıntıları olan kullanıcıların işine çok yarayacak. Aynı zamanda mikroplardan banyonuzu uzak tutacaktır. Lekeli bölgelere alkolü doğrudan döktüğünüz taktirde bile kirlerin hızlıca yumuşayıp çıktığını göreceksiniz. Daha sonrasında ise süngerle hafifçe silip bol suyla durulamanız yeterli olacak. Bu yöntem duşa kabin temizliğini hem çok kolay hem de çok ucuz bir hale getiriyor.

alkol-uygulamasi

4) Fırın temizleyici veya sihirli cam silici

Duşa kabini temizlemenin bir diğer alışılmadık yolu da fırın temizleyici sprey kullanmak. Fırın temizleyici spreyler en zor lekeleri temizlemenin dahi altından kolaylıkla kalkabilecek son derece güçlü temizlik bileşenleri içerir. Fırın içinde biriken kirler genellikle duşa kabinde oluşabilecek kirlere göre çok daha zor temizlenen inatçı lekelerdir. Bu sebeple diğer temizleyicilerle çıkaramadığınız en inatçı kir ve lekeleri dahi fırın temizleyici kullanarak rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Spreyi doğrudan lekenin üzerine sıktıktan sonra kısa bir süre bekleyip silmeniz yeterli. Silme işlemi için sihirli cam silici kulanmanızı tavsiye ediyoruz. Fırın temizleyiciyle zor lekeleri yumuşattıktan sonra geri kalan her şey cam silici ile kolayca temizlenecektir. En zor lekeleri çıkarmak bile bu yöntemle çocuk oyuncağı.

firin-temizleyici-veya-sihirli-cam-silici

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir