DUŞAKABİN SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR ?

DUŞAKABİN SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR ?

Banyodaki diğer eşyalarla uyumlu, su analizine göre seçilmiş bir model

Duşa kabin için hesaba katılması gereken tüm eşyalar dikkatle ölçülmeli ve dizayn edilmelidir; lavabo, çamaşır makinesi, şofben, kurutucu gibi eşyalar, kolon ve kombi petekleri engellenmeyerek en uygun model belirlenir. Küçük banyolarda ışıktan azami düzeyde faydalanmak için saydam veya cam duşakabinler önerilir. Banyonun boyutlarına göre, en az alandan en çok verimi almak için köşeli, cumbalı veya yuvarlak seçeneklerinden bütçenize uygun olan model seçilir.

Su tesisatının durumu kontrol edilirken bakılacak olan suyun kireç oranıdır. Yüksek kireç içeren suda yüzey boyaları aşınacağından, krom kaplama kullanılmalıdır; sert eloksal veya krom kaplama dokuları su lekelerinin kuruyunca bıraktığı kireç lekelerinin oluşumunu engeller.

dusakabin-camasir-makinesi
Kaliteli bir duşakabin seçmeye özen gösterin

Duşakabin seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer konuysa, duşakabinin kalitesidir; yapıldığı malzemenin dayanıklı ve kaliteli olmasının avantajı ise darbelere karşı dayanıklı olmasıdır; özellikle çocuklu ailelerde ev kazalarının önlemesi için güvenilir bir firmadan tercih edilen tempered glass ya da pleksi glass(mika) malzeme seçilmelidir. Duşakabin camlarında oluşan lekelerden hoşlanmayanlar içinse silecek monteli sürgülü modeller önerilir, kapakların iç kısmına yerleşmiş silikon silecekler, açılıp kapandığında silecek(çekbas) etkisi yaratacaktır.

cami-kirilmis-dusakabin
Duş teknenize uygun modeli seçin

Bazı kullanıcılar, duşlarının zemininde ayrıca duş teknesi kullanmayı tercih ederken bazıları ise; banyo zemini ve duvarlarında bulunan seramikleri duşun içerisinde de devam ettirmeyi tercih eder, duşakabin bu iki durumda da monte edilir. Hatta oturma alanı veya açılıp kapanır oturaklar da ekleyebilirsiniz, dilerseniz mermer ile sauna görünümü yaratabilirsiniz. Duşakabin yaptıracak ev sahibinin, firmanın getirdiği malzemeleri incelemesinde fayda vardır. Silikonların bozulmamış olması su sızdırmazlık açısından oldukça fark yaratır. Kayar kapı tercih edildiyse iç malzemesinin pirinç veya alüminyumdan olması önemlidir. Aksi takdirde uzun ömürlü bir kullanım söz konusu olmayabilir.

dus-tekneleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir