DUŞAKABİN SERVİSİNİN VERDİĞİ 5 HİZMET

DUŞAKABİN SERVİSİNİN VERDİĞİ 5 HİZMET

Silikon kararması iyiye işaret değildir

Duşa kabinlerde su sızıntılarının önüne geçmek için silikon malzeme kullanılır. Duş esnasında genellikle sıcak su kullanıldığı için banyolar oldukça nemli bir ortama dönüşür. Banyonun düzgün havalandırılmaması halinde silikon malzeme maruz kalabilir. Uzun süre nemli kalan silikonlar kararır ve bakteriler, mikropların üreyebilmesi için uygun bir ortam haline gelir. Sağlıksızlığının yanı sıra hiç estetik olmayan bir görünüme de bürünür. Bu tarz küfe maruz kalmış silikonları temizlemek için özel deterjanlar da satılır, ancak bu lekeleri geçirmek yine de zaman ve emek ister. Duşa kabin servisleri hali hazırda yorucu olan temizlik seanslarını daha da uzatacak bu zahmetten sizi kurtarıyor. Bu yorucu ve zahmetli işi profesyonel temizlikçilere bırakarak hem zamanınızı kendinize ve ailenize ayırabilirsiniz hem de banyonuzun temizliğinden emin olabilirsiniz.

silikon-kararmasi-iyiye-isaret-degildir.jpg

Nakil ve montajı hızlıca aradan çıkarın

Duşa kabinler cam panelleri ve alüminyum profilleri ile, taşınırken hassas davranılması gereken sistemlerdir. Taşıma esnasında cam panellerin kırılmayacak şekilde yerleştirilmesi için uygun olanaklara sahip araçlar gerekir. Özellikle alüminyum profiller monte edilmeden önce eğilme riski taşırlar. Çok uzun olduklarından her hangi bir ticari araca güvenli bir şekilde yerleştirilmeleri ise oldukça zordur. Servis hizmetleri kapsamında duşa kabininiz evinize nakil araçlarıyla getirilir. Bu şekilde siz de, taşıma sırasında oluşabilecek her hangi bir hasardan sorumlu olmazsınız. Cam panellerin kırılmaması için kalınlaştırılmış ağır cam plakalar olduğu da göz önünde bulundurursak bu işi servislere bırakmak akıllıca olacaktır.

Duşa kabinler ev işlerinden anlayan, becerikli bir insan rahatlıkla monte edebileceği, basit mekanizmalardır. Ancak montajdan sonra su sızıntısı, kapı mekanizmalarının tam olarak oturması ve rulmanların profillere düzgün bir şekilde geçirilmesi oldukça önemlidir. Ufak bir sızıntı, eğrilik veya kapıların düzgün şekilde kapanmaması keyfinizi kaçırabilir. Bu gibi sorunlara mahal vermemek için montaj işini servis elemanlarına bırakarak, kıymetli vaktinizi defalarca onarım için harcamamış olursunuz. Firmanın servis elemanlarının yapacağı montaj ve nakliye hatalarının garantisi vardır.

nakil-ve-montaji-hizlica-aradan-cikarin.jpg

Su kaçaklarına ve tıkanıklıklara dikkat!

Sağlıklı ve hijyenik bir kullanım açısından su kaçakları ve su borularındaki, giderlerdeki tıkanıklıklar en büyük düşmanınız. Sızıntıların sebebi çoğunlukla boşlukları kapatmak için kullanılan silikon malzemenin eskiyip deforme olmasıdır. Bir sızıntı halinde kendiniz evdeki imkanlarınızla, gördüğünüz boşlukları silikonla kapatabilirsiniz. Sızıntı yapan boşluğun doğru tespit edilmesi bu işlemde çok önemlidir. Servisler silikon malzemeyi kısa bir süre içinde tamamen yenileyip sızıntı riskini tamamen ortadan kaldırır. Uygun bir silikon tabancası, doğru silikon çeşidi ve profesyonel bir elle yapılan işlem elbette görüntü açısından da çok daha şık olacaktır. Servisler ayrıca su borularındaki, jakuzi sistemlerindeki ve giderlerdeki tıkanıklarla da ilgilenmektedir. Su birikmesine sebep olacak bu gibi kusurların bir an önce giderilmesi hijyenik açıdan çok önemlidir. Sağlık açısından su birikmesi yapan banyolarda duş almamanızı ve ilk fırsatta servisinizi çağırmanızı öneririz.

su-kacaklarina-ve-tikanikliklra-dikkat.jpg

Cam değişimi mümkün

Duş kapılarında temperlenmiş cam kullanılmadığı takdirde çatlama ve kırılma olabilir. Kapısı kırılan bir duşa kabin ısıyı ve buharı muhafaza edemeyeceği için bu şekilde banyo yapmak mümkün değildir. Ayrıca çatlamaları da hafife almayıp duş kapılarınızı derhal değiştirmenizi tavsiye ederiz. Nemli ortamdan dolayı çatlak camların içlerinde mikropların türemesi oldukça muhtemeldir ve de en ufak bir darbede kırılıp sağlık açısından tehlikeli durumlar ortaya çıkabilir. Neyse ki menteşeli ve sürgülü modellerin ikisinde de kolaylıkla cam değişimi yapılabilir. Servisler, duşa kabin modelinize uygun cam paneli temin edip değişimini yapmaktadır.

cam-degisimi-mumkun.jpg

Aksam, rulman, profil bakımını es geçmeyin

Isıya, neme maruz kalan ve sıkça açılıp kapanan duşa kabinlerde menteşe, vida gibi aksamlar, rulmanlar ve profiller zarar görebilir. Bu gibi temel parçaların bakımının yapılması sağlıklı ve temiz bir kullanım açısından önemlidir. Bakım işlemi gelecekte oluşabilecek zararların önüne geçeceğinden zamanında bakım yaptırmalısınız.  Aparatlarının paslanmasına, aşınmasına veya eğilmesine izin verilmeyen mekanizmalar konforlu ve rahat kullanım süresini oldukça uzatırlar. Firma servisleri sizin öngöremeyeceğiniz bir problem unsurunu tespit edip gerekli parçayı yeniler, size de içi rahat bir şekilde banyonuzu kullanmak kalır.

aksam-rulman-profil-bakimini-es-gecmeyin.jpg

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir