DUŞAKABİN ZEMİNİ SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN 5 FAKTÖR

DUŞAKABİN ZEMİNİ SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN 5 FAKTÖR

İyi bir piyasa araştırmasıyla tüm model ve çeşitlere göz atın.

Günümüz banyolarında, duşakabin zemini olarak pek çok farklı yöntem kullanılıyor. Herkesin zevk ve estetik tercihleri farklı olduğu için, piyasada her türlü beklentiyi karşılayabilecek kadar çok çeşit bulunmaktadır. Banyo tavan yüksekliğiniz çok fazla değilse duşaakabininiziz ile konbin yapabileceğiniz duş teknesi modellerine yönelmelisiniz. Bütçenize göre seçeceğiniz uygun bir küvet de duşakabinle birlikte sizin için bir saunaya veya spa’ya dönüşebilir. Bazı küvetlerin iç kısımlarına döküm sırasında verilen şekillerle oturak ve bebek banyosu yapılmıştır. Eğer siz de konfor ve lüks ürünler tercih ediyorsanız duşakabininizle; içindeki su masaj sistemi (hidromasaj) olan şık bir jakuziyi konbinleyebilirsiniz. İyi bir piyasa araştırması yaparak, internette varolan kaliteli firmaların model seçeneklerine göz atarak seçim yapmanız hızlanacaktır.

İyi-bir-piyasa-arastirmasiyla-tum-model-ve-cesitlere-goz-atin

Her banyonun bir alıcısı vardır.

Hane sayısından, banyo büyüklüğüne, hijyen arayışından, bütçe seçeneklerine kadar pek çok beklentinin karşılanması için, her ebatta ve şekilde banyo zemin modelleri mevcuttur. Duş teknesi, küvet ve jakuzilerde; kare, oval, cumbalı üçgen,yuvarlak, flat ve birden fazla kişinin aynı anda kullanabileceği dikdörtgen modeller, farklı doku, malzeme ve renk seçenekleriyle sizleri bekliyor. Banyo tavan boyundan yana sıkıntınız yoksa, hele bir de çocuklu bir aileyseniz o zaman küvet sizin için kaçınılmaz olacaktır. Sağlık ve konfor arayanlar içinse kolay temizlenebilen ve her ebatta üretimi olan özgün jakuzi modelleri yine küvet ve duş teknesi gibi, farklı geometrik şekillere ve asitmetrik tasarımlara sahiptir.

her-banyonun-bir-alicisi-vardir

Duşakabin için varolan zemininizi kullanabilir, restore edebilirsiniz.

Bir duş teknesi, küvet veya jakuzi tercih etmek istemeyebilirsiniz, evinizde güzel ve kaliteli bir banyo zemini olabilir veya bütçeniz için uygun bir seçenek yoktur. İşte o zaman tavsiyemiz, varolan zeminin üzerinde doğrudan bir duş kabin sistemi monte ettirmeniz olacaktır. Granit, fayans veya taş zeminlere de uygulanabilen duşakabin seçenekleri, küçk dokunuşlarla güzel bir tasarıma dönüşebilir. Örneğin ; doğrudan zemine uygulanan ve duş teknesi gerektirmeyen duş kanalıyla eski sifonlarınıza elveda diyebilirsiniz. Yine bir iyileştirme yöntemi olan silikon, alçı ve derz uygulamasıyla eski zemindeki çatlak, kırık ve lekeleri giderebilirsiniz.

dusakabin-icin-varolan-zemininizi-kullanabilir-restore-edebilirsiniz

Anti bakteriyel boyayla kaplanmış ürünler satın alın.

Küvet, duş teknesi ve jakuziler için uygulanan çeşitli boyama teknikleri vardır; genelde polyester,  fayans, alüminyum (emaye) veya seramik ürünlere uygulanır. Akrilik, selülozik veya oto boyası değildir; lake ve seramik boyama teknikleriyle boyanır. Korozyona karşı dayanıklı, kaynar su, tuz, baz ve asit solüsyonlarından zor etkilenen, kalın tabakalı, yüzeye tutunmanın en yüksek miktarda olduğu son derece dayanıklı boyalardır.  Seçtiğiniz ürünün dış boyamasında hangi maddenin kullanıldığını öğrenmeniz ve araştırma yapmanız hijyen açısından önemlidir. İçeriğinde solvent bulunmayan, anti-bakteriyel ve anti alerjik bir boya tercihi, uzun vadede sağlığınız açısından sizi tatmin edecektir. Kaliteli küvet boyaları mantar ve bakterilerin tutunmasına izin vermez, nem ve rutubet yüzünden atmalar olmaz.

anti-bakteriyel-boyayla-kaplanmis-urunler-satin-alin

 Kaymayan zemin hayat kurtarır.

Duş teknesi, küvet veya jakuzi seçerken düz ve pürüzsüz zeminlerden ziyade; dokulu ve pütürlü yüzeyleri tercih etmeniz ev kazaları açısından hayati önem taşır. Günümüzde milimetrik şekiller verebilen çeşitli press makineleri sayesinde, pek çok yoğun dokuya sahip duş zeminleri tasarlanabiliyor. Yüzeye parelel çizgili, puantiyeli ve kabartmalı modellerle zevkinize uygun ve güvenli zeminler oluşturabilirsiniz. Eğer varolan bir küvetin üzerine duşakabin monte edecekseniz, küvetinizi elden geçirmeniz önerilir. Boya açısından kuvvetlendirebilir veya kaymayan yüzey bantları, tutma aplikleri ve plastik paspaslar gibi çeşitli ev aksesuarlarıyla güvenliğinizi ucuz bir şekilde sağlayabilirsiniz.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir