DUŞAKABİNDE CAM VE PLEKSİ MODELLERİ

  • 0
dusakabin-panellerinde-kendi-tasariminizi-yaratin

DUŞAKABİNDE CAM VE PLEKSİ MODELLERİ

Duşa kabinler banyoda yarattıkları konforun yanı sıra tasarım ve şık görünüşleriyle anılır. Duşa kabinin en büyük bölümünü kaplayan ve görüntü açısından en önemli olan parçaları ise duşakabin panelleridir. Paneller genellikle cam veya mika malzeme kullanılarak üretilirler. Her iki malzemeden üretilen modellerin görüntü ve tasarımları farklıdır. Mika malzemeden yapılan modellere pleksiglas denir. Piyasada yaygın olarak bulunan başlıca pleksiglas modelleri damla, dolphin, kristal, ve golddur. Cam panellerde ise şeffaf modeller genellikle tercih edilirken, tempered glass cama kumlama işlemi yapılarak değişik modeller üretilir.

Pleksiglas duş panelleri

Mika malzeme cama göre daha hafiftir. Plastik içerikli olduğu için işlenmesi daha kolaydır bu yüzden de cam panellere göre daha ucuzdur. Şeffaf ve yarı şeffaf seçenekleri de sunan mika duş panellerinde genelde banyo ambiyansına uygun buzlu modeller tercih edilir. Banyoyu aynı anda birden fazla kişinin kullanmasını isteyen kullanıcılar, duş kısmının ayrı bir bölge gibi kapalı olmasını tercih eder.

pleksiglas-dus-panelleri

Pleksiglass’da en çok tercih edilen 2 desen

Damla ve dolphin desenli modelleri, son yılların en çok tercih edilen 2 modelidir.

pleksiglas-dusakabinlerde-en-cok-tercih-edilen-2-desen

Pleksinin pek çok modeli var

Kristal, Gold, Lale, taç yapraklı çiçek ve Palmiye gibi desenler de, firmaların özel tasarımları da pleksiglass paneller için vitrinlerde yer almakta.

pleksiglasin-pek-cok-modeli-var

Cam duş panelleri ve Temperedglass

Cam paneller pleksiglasa göre daha ağır ve sağlam modellerdir. Şeffaf modelleri daha yaygındır. Şeffaf modeller, desenlerinden çok işlevleri açısından ön plana çıkarlar. Temperleme işlemine tabi tutulmuş camlar, ev kazalarını önlemek için kullanılıyor. Temperlendikten sonra 6 kat daha güçlü hale gelen camın kırılması neredeyse imkansız hale gelir. Uzun yıllar kullanımdan sonra zayıflaması ve ağır bir darbeyle kırılması durumunda bile çok ufak parçalara dağılma özelliği sayesinde vücudunuza her hangi bir zarar gelmesini engeller.

cam-dusakabin-dus-panelleri-ve-temperedglass

Kumlamayla alanları ayırın

Şeffaf cam paneller son derece sık ve geniş bir görünümün kapısını açsa da banyoyu birden fazla kişinin aynı anda kullanımı için uygun değildir. Bunun için temperlenmiş cam malzemelerde kumlama işlemi yapılarak cam görüntüsü flu yapılır. Bu sayede banyonuzda hem cam malzemenin kaliteli ve şık dokusundan yararlanır, hem de banyoyu aynı anda birden fazla kişinin kullanması mümkün olur.

kumlamayla-alanlari-ayirin

Panellerde kendi tasarımını yaratma şansı

Kendinden desenli veya şeffaf modellerin yanı sıra seçtiğiniz size özel desenlerle kendinize özgü bir tasarım da yaratabilirsiniz. Cam paneller özel cnc makinelerinde bilgisayarlı bir ortamda lazer sistemi ile işlenirler. Bu sayede yapılan desenleri kendiniz tasarlayıp yeni bir moda yaratabilirsiniz. Hoşunuza giden bir desenden, minimal şekillere kadar seçeceğiniz her hangi bir tasarımı duş kapınıza uygulatmanız mümkün. Seçenekler sınırsız, tercih ise tamamen size kalmış.

dusakabin-panellerinde-kendi-tasariminizi-yaratin


Yorum Yapın

maltepe escort