DUŞAKABİNLERDE KUMLAMA MODELLER

  • 0

DUŞAKABİNLERDE KUMLAMA MODELLER

Kumlama yöntemi, camın aşındırılarak kumla modellendirilmesidir.

Dekoratif amaçla tasarlanan bir motif şeffaf veya buzlu olacak şekilde duşakabin camlarına işlenir. Cam yüzeyi modele göre kağıt veya pvc folyo ile kaplanarak özel kesim makinelerinde veya elle yapıştırılır, motifin gereksiz kısımları sökülür. Tazyikli havayla püskürtülen kumlar, modelin cam kalan kısımlarında aşındırma yaparak motifin ortaya çıkmasını sağlar.

kumlama-yontemi-camin-asindirilarak-kumla-modellendirilmesidir

Camı asitle modellendirme de kumlama gibi yaygındır.

Hidroflorik asitle ise benzer şekilde ilerleyen süreç bu kez asitin reaksiyona giren yerlerdeki aşındırmasıyla sona eriyor; kaynatılarak zamk haline getirilmiş, hidroflorik asitle karıştırılmış boncuk tutkalı  ince bir tabaka halinde sıvanarak kurumaya bırakılır. Modelin gerekli kısımları yüzeyde atma yaparak kendini belli eder. Cam sanayinin hemen her sektöründe kullanılan kumlama camlar, sadece var olan modellerle sınırlı değil, kumlama camın sınırı sizin hayal gücünüze bağlı.

cami-asitle-modellendirme-de-kumlama-gibi-yaygindir

En çok tercih edilen kumlama modelleri

En çok tercih edilen model, buzlu cam diye tabir edilen, tamamı veya büyük bir kısmı kapalı panellerdir. Bir kısmı düz ve boşluklu kalan kısımları çizgili veya tamamı çizgili olabilir, bu da banyonuza daha modern bir sadelik katar. Yuvarlak ve kare boşluklu modeller ikinci sıradadır, genelde basit ve geometrik şekillerle banyoyla uyum sağlamasına özen gösterilir. Eğer banyonuz dekorasyon açısından zayıfsa, güçlendirmek için taç yapraklı çiçek, ağaç veya palmiye modellerini seçebilirsiniz. Böylece kendi başına bir boyut yaratan duş bölmesi, banyo dekorasyonunuzu güçlendirmiş olur. Yıllardan beri vazgeçilmeyen ve piyasada karşınıza en çok çıkan modellerse, yunus (dolphin) ve ada modelleridir. Egzotik ve eğlenceli görünüşü sebebiyle çocuklu ailelerde daha çok tercih edilir.

en-cok-tercih-edilen-dusakabin-kumlama-modelleri

Kişisel bir tasarıma imkan sunar.

Duşakabin alırken karşınıza çıkan fiyat ve model yelpazesi içinde kendinize göre bir model bulamadınız mı? Ya da bir komşuda, otelde veya internette bir model mi gördünüz? Hemen yapmanız gereken şey, onun kaliteli bir fotoğrafını veya desenin resmini bulmak. Firmaların atölye ve fabrikalarındaki tüm malzemeler, hayallerinizin sınırlarını zorlamaya yeter de artar bile. Kumlama tekniği aklınıza gelebilecek her şeyin, stencil versiyonunu duşa kabininize uygulamanızı sağlar, hem de kalıcı bir şekilde. Sizin seçtiğiniz bir modele, asit veya kumlama tekniğiyle işlenmek üzere, kağıt veya folyo kalıp çıkarılır, yukarda bahsettiğimiz yöntem sıralamasıyla hemen üretilir. Renkli baskının ışık kesme dezavantajı yüzünden, kendi tasarımını yapmak isteyen kullanıcılar, bu iki boyutlu tekniğe yönelirler.

kisisel-bir-dusakabin-tasarima-imkan-sunar


Yorum Yapın

maltepe escort