HANGi DUŞA KABiN SiZiN İÇiN DOĞRU TERCiH ?

HANGi DUŞA KABiN SiZiN İÇiN DOĞRU TERCiH ?

Duşa kabinler üretilmeye başladıkları günden bu yana, sektör çok uzun bir yol kat etti. Eski basit klasik kabin yapılarından, teknolojik kompakt sistemlere kadar büyük bir yelpazeye sahip bir sektöre dönüştü.

Dizayn söz konusu olduğunda binlerce farklı çeşit çıkıyor karşınıza, tam bu noktada da bir çıkmaza girdiğiniz ortada. Acaba hangi duşakabin sizin için doğru tercih? Bu müthiş çeşitlilik, hangi duşa kabinin banyonuzun ve sizin ihtiyacınıza karşılık vereceğini seçmeyi bir hayli zorlaştırıyor. İyi tarafından bakarsak, her kullanıcının taleplerine, zevklerine ve bütçesine uygun bir duşa kabin seçeneği olduğu kesin. Problem sizin için en uygun olanı bulmak!

 

Seçim sizin olduğu kadar banyonuzun da…

Çıkıp gördüğünüz en uygun fiyatlı duşa kabini almak kolayımıza gelse de, bu hiç sağlıklı bir tercih olmayacak. Aceleyle yaklaşırsanız bir noktada aldığınız duşa kabinin size uygun olmadığını göreceksiniz, sandığınızdan çok daha kötü malzemeyle yapılmış veya ev dekorunuzla tam bütünleşmeyen bir kabin hevesinizi kursağınızda bırakır. Görünüş her ne kadar önemli olsa da, işlevini de düzgün yerine getiren bir duşa kabin bulmanız şart.

Dilediğiniz kadar piyasa araştırması yapın, ilk göz önünde bulundurmanız gereken etmenler tabiki de bütçeniz ve banyonuzun genişliği. Bulduğunuz duşa kabin her yanıyla mükemmel olsa da fiyat aralığınızın dışına çıkabilir. Diğer bir önemli nokta, aldığınız duşa kabini eve götürüp monte ettirdiğinizde, kapının her açılışında lavaboya çarpması sinir bozucu olmaz mıydı ? Bu iş için ne kadar bütçe ayırabileceğinizi ve banyo ölçülerinizi düzgün hesaplamazsanız paranızla birlikte vaktinizi de çöpe atarsınız. Aldığınız kabinin tüm aile fertleri için uygun olmasını göz önünde bulundurun, özellikle de küçük çocuklarınız varsa. Bunun için, mağazada kullanım alanine ölçtüğünüz model için, evinizde bir kez daha prova yapın.

secim-sizin-oldugu-kadar-banyonuzun-da

Basit, kapılı duşa kabin

Bir çok sıradan evde klasik, kapılı duşa kabinler bulunur. Oysa artık çok fazla çeşit mevcut. Duşakabinler; şekilsiz köşelere sığacak boyutlarda temin edilebilirler, ya da her hangi garip şekilli bir boş alana… Çoğu klasik duşa kabin bir kapı açma mesafesi kadar alana ihtiyaç duyar, bazı kullanıcılar opsiyon olarak sürgülü kapıları ve hatta hem içe hem dışa açılan kapıları tercih etmektedir. Tamamiyle zevke ve bütçeye göre yapılması gereken bir seçim. Ancak iyi bir kapı seçimi dar bir banyoda fazladan boş alan yaratacaktır. Aynı şekilde, seçtiğiniz modelin, duşakabin dışında kalan alanı daraltma gibi kötü bir özelliği de olabilir.

basit-kapili-dusakabin

Quadrant kabinler

Quadrant kabinler sektörün son moda ürünü olup, alan kazanmak için üretilmiş kabinlerdir.  Çağdaş bir görünüme, sorunsuz bir banyo deneyimine sahip olacaksınız. Ayrıca kolay bir temizlik arayanlar için olmazsa olmaz. Minderli manyetik kapı kapatma sistemiyle çok sessiz bir tasarımdır.  Modern bir görünüme sahip olmak isteyen ama banyosunda çok fazla boş alan olmayan kullanıcılar için mükemmel bir tercih.

quadrant-kabinler

Walk – in duşa kabinler

Walk – in duşa kabinler bazı kullanıcılar için olmazsa olmaz bir model çünkü diğer kabinlere göre çok daha geniş bir duş alanı sunuyorlar. Ayrıca harika bir görünüme sahip olmaları da cabası. Çoğunlukla, walk – in kabinlerin uzunluğu genişliğine göre daha fazladır, ve duş kabin duvarlarının baş ve son bölümleri açıktır. Bu sayede hava akımını engellemezler. Walk – in duşa kabinler banyosunda yeterince yeri ve ısıtıcısı olan kullanıcılara yönelik, lüks bir seçenektir.

walk-in-dusakabinler

Banyo Duş Ekran

Duş ekranları banyosunda yeterli yeri olmayan veya bütünlüklü bir duşa kabine yetecek kadar bütçesi olmayan fakat hala içi rahat bir banyo deneyimi yaşamak isteyen kullanıcılar için en iyi seçenek. Genellikle banyonun köşelerine yerleştirilen duş ekranları duvalarla bir bağlantı yapılmaksızın kullanılırlar. Buna rağmen su sıçratmaları ve sızıntıları minimal düzeydedir.

banyo-dus-ekran

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir