İKİ DUVAR ARASI DUŞAKABİNİN 3 AVANTAJI

İKİ DUVAR ARASI DUŞAKABİNİN 3 AVANTAJI

Duvar arası duşa kabinler iki duvar ya da kolon arasında kalan bölgeye yapılır. Biçimleri gereği sürgülü kapılı duşa kabinler bu düzen için uygundur. Boyları standarttır 150-180 cm arasında yapılırlar. Genişlikleri ise duvar veya kolanların arasındaki mesafeye göre, değişik boyuttaki duş kapılarından yararlanarak uygun şekilde yapılır. Duvar arası modeller daha kısıtlı olsa da kullanışsız kolonların alanınızı yok etmesini engelleyebilir, az malzeme kullanılacağı için kaliteli malzemeleri ucuza getirmenizi sağlar.

 

Yer kazanmanızı sağlayan bir sistemdir.

Eğer ufak bir banyonuz varsa, bir duşa kabin edinmek istiyor ama nasıl sığdıracağınızı düşünüyorsanız duvar arası modeller tam size göre. Dikdörtgen kapalı alan duşa kabinleri dar banyolara sıkıştırmak yer kaybına yol açar. Ancak hali hazırda yakın olan duvarların arasına yerleştirilen duş teknesinin üzerine kurulan bir duşa kabin banyonuzun köşelerinden yararlanmanızı sağlar. Kullanılmayan alanları iyi bir şekilde değerlendirerek küçük banyolar için fazladan bir kaç metre kare kazanılabilir.

yer-kazanmanizi-saglayan-bir-sistemdir

Uygunsuz veya kullanışsız bir kolonla başa çıkmanızı sağlar

Bazı banyolar geniş olsalar da duvarın ortasından geçen bir kolon banyo yerleşiminizi alt üst edebilir. Kolonla duvar arasındaki mesafeyi ölçüp duş panellerinin ölçüsünü ihtiyacınız olan uzunlukta seçerek istenmeyen boşlukları tasarım ögelerine dönüştürebilirsiniz. Çamaşır makinası, şofben gibi makinaların büyüklükleri sabit olduğu için banyonun belirli bölgelerine yerleştirmek zorundayız. Duvar arası duşa kabinlerin sağladığı seçim zenginliği sayesinde hem yer kazanıp hem de banyo tasarımınızı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

uygunsuz-veya-kullanisiz-bir kolonlo-basa-cikmanizi-saglar

Daha ucuza şık ve lüks tasarımlar yapmanızı sağlar

Köşelere ve duvar aralarına yerleştirilmeyen duşa kabinler mecburen iki adet yanlarda bir adet de önde olmak üzere en az üç paneli olmak durumundadır. Ancak duvar arası duşa kabinlerde kapı işlevi gören iki adet duş paneli kullanmanız yeterli olur. Ev kazalarına mahal vermemek adına sağlam malzemelerden üretilen duş panelleri duşa kabin sistemlerinin en pahalı parçalarıdır. Bu sebeple duvar arası duşa kabinler dikdörtgen, kare prizma veya yuvarlak kabinlere göre çok daha hesaplıdır. Bu hesaplılığı kalite ve lükse dönüştürmek elbette elinizde. Hem çok daha kaliteli malzemelerden üretilmiş bir duşa kabin alıp hem de hesaplı olmasını istiyorsanız duvar arası modellere göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

daha-ucuz-sik-ve-luks-tasarimlar-yaratmanizi-saglar

 İki duvar arası duşa kabinler diğer duşa kabinlere göre daha sağlamdır

Duşa kabin profilleri alüminyumdan üretildiğinden, yoğun nem ve sıcaklığa maruz kaldıklarından yıpranmaları ve eğilmeleri doğaldır. İki sabit duvar arasına yerleştirilen veya kolonlardan destek alan bir duşa kabinde böyle bir sıkıntıyla karşılaşma ihtimaliniz neredeyse yok. Diğer duşa kabinlerde profiller birbirlerinden destek aldıkları için eğilme ve sarkma olabilir. Bu durum ise kapıların açılıp kapanırken sorun çıkarmasına ve rulmanların eskimesine sebep olur. İki duvar arasına sabitlenen profiller düzgün döşendikleri sürece her hangi bir eğilme, kırılmayla karşılaşmazsınız.

İki-duvar-arasi-dusa-kabinler-diger-dusa-kabinlere-gore-daha-saglamdir

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir