KARE DUŞAKABİN TERCİH ETMENİZ İÇİN 5 SEBEP

KARE DUŞAKABİN TERCİH ETMENİZ İÇİN 5 SEBEP

Uzun yıllardır en çok üretilen model haline geldi.

Duşa kabin sektörünün ilk yıllarında, cam teknolojisinin ileri düzeyde olmaması ve malzemelerin biçim verildiği makinelerin pahalı olması sebebiyle Türkiye’de uzun yıllar kısıtlı ve pahalı bir şekilde duşakabin üretimi yapıldı. O yıllarda en çok üretilen model kare duşa kabin modelleriydi, çeşitli malzemelerle güçlendirilerek ve tasarım yelpazesi geliştirilerek, kare duşa kabinler, kendini aşan tasarımlara dönüştü. Hala en çok tercih edilen model olması, hiç bir modelin kare duşa kabinler kadar köklü bir geçmişi olmamasından ve klasik görünüm arayışından kaynaklı olmasındandır.

uzun-yillardir-en-cok-uretilen-model-haline-geldi

Fiyat açısından oldukça düşük maliyete sahiptir.

Bugün boyları 80 ile 120 cm arasında sonsuz kombinasyon olanağı sağlayan cam ve mika panellerle, duş teknesi, küvet veya jakuzi olmadan alındığı takdirde epey ucuza mal olmaktadır. Pleksiglass levhalarla tasarlanan bir duşa kabin, ortalama 200 TL ile 300 TL aralığında bir fiyatlandırmaya sahiptir. Çerçeveli veya boy ve nokta menteşeli şekilde monte edilecek bir temperedglass duşa kabin ise, 300 TL’den başlayıp, en fazla 450 TL’ye kadar fiyatlandırılır. Bütçenize uygun seçenekleri ve kampanyaları değerlendirerek, farklı kombinasyon ve modellerde kare duşa kabin seçeneklerini kullanabilirsiniz.

fiyat-acisindan-oldukca-dusuk-maliyete-sahiptir

Hemen her banyoya uygundur.

Kare duşakabinlerin dizayn ve ebat açısından uygun olmadığı neredeyse hiç bir banyo yoktur. Mağazaya gittiğinizde birçok seçenek sizi cezbeder ama her zaman banyonuza uygun bir küveti beğenmezsiniz. Diğer duşa kabin sistemlerini, camlarını proseslerde eğerken belli bir açı kullanılmak zorunda olduğu için, olmazsa olmaz ebatları vardır. Fakat kare duşa kabinlerin ölçüleri;  80cmx80cm, 90cmx90cm, 100cmx100cm, 110cm×100cm, 120cm × 120cm, 155cmx155cm gibi çok geniş bir aralığa sahiptir. Üstü açık veya tavana kadar devam ettirilebilen kare duşa kabinler, spor tesisleri veya yazlık duşlar gibi bazı toplu kullanım alanlarında kirin ve suyun daha çabuk süzülmesi için zeminden yüksek ve boşluklu olarak da tasarlanabilir. Mağazalarda yöneleceğiniz pek çok şık kare model, banyonuza sığması ve rahat kullanım açısından size asla hayal kırıklığı yaşatmayacaktır.

hemen-her-banyoya-uygundur

Genellikle sürgülü kapılı modeller için müsaittir.

Bir çok asimetrik, yuvarlak veya oval modelin, sürgülü kapı sistemi yoktur veya bazı ağır malzemeler sürgülü model için yüzey basıncı ve sarf edilecek güç artacağından, üretim ve biçimlendirme sırasında tercih edilmez. Fakat kare bir duşa kabin, şekil itibariyle orantılı güç dağılımı sayesinde her malzemeden sürgülü kapıya imkan tanır. Banyolarda kare menteşeli duşa kabinler tercih edildiğinde, görünümünden daha fazla alan gerektiği genellikle montaj sırasında fark edilir. Bu da tüketicinin daha satın alma ve iade esnasında bir çok sorunla karşılaşmasına sebep olur. Genelde ölçü alırken kapı açma boyu da hesaba katılmaldır, banyonuz fazladan bir panel veya cam eni için uygun alana sahip değilse, sürgülü kapılı modeller önerilir. Küçük banyolarda daha çok tercih edilen kare modellerse, bu sebepten dolayı genellikle sürgülü kapılı olarak imal edilir.

genellikle-surgulu-kapili-modeller-icin-musaittir

Pek çok kombinasyon mümkündür.

 Kare duşa kabinler her ne kadar tek ve klasik bir geometrik şekille sabit olarak üretilseler de, estetik açıdan çok farklı tasarımlara sahiptirler. Sürgülü ve menteşeli modellerde, zarif ve yaratıcı kulplar ve aksamlar tercih edildiği kadar, mıknatıslı dış tutma profilli ve cama içten şekil verilerek yapılan yiv uygulaması sayesinde kendiliğinden tutma yeri olan cam modeller de vardır. Mat, şeffaf, gölgeli şeffaf, resim veya fotoğraf baskılı ve renkli modellere sahiptir; temperli cam veya pleksiglass kullanılabilir. Kayar ve mıknatıslı kapıların yanı sıra boydan veya nokta menteşeli düzeneklerle, panel veya cam içe veya dışa açılarak kullanılabilir. Köşeli banyolara uygulanır, aynı şekilde düz ve tek boyutlu bir duvara, banyodaki eşyaların konumu ve kullanım genişliği göz önüne alınarak monte edilir. Bunun yanısıra banyonuzda fazla çıkıntılı bir kolonunuz veya, geniş bir iç bölme varsa iki duvar arası kare duşa kabin yaptırabilirsiniz. Bu sayede maliyeti düşürerek, bütçenizi daha verimli bir şekilde kullanmış olur, aynı bütçeyle daha şık ve kaliteli tasarımlar yaratabilirsiniz. Kare duşa kabinler; aksam kaplamaları, cam desenlerinin çeşitliliği, farklı rulman şekilleri, profil boya seçimi ve ebat seçeneklerini farklı şekilde birleştirerek yüzlerce model kombinasyonu yakalamanıza imkan tanır.

pek-cok-kombinasyon-mumkundur

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir