KOMPAKT DUŞAKABİNLERLE NORMAL DUŞAKABİNLER ARASINDAKİ 7 FARK

KOMPAKT DUŞAKABİNLERLE NORMAL DUŞAKABİNLER ARASINDAKİ 7 FARK

Hidromasaj kompaktın olmazsa olmazıdır.

Kompakt duşa kabinlerle banyonuza getirdiğiniz en büyük konfor belki de hidromasaj sistemidir. Tazyikli su ve sıcak hava sayesinde vücudu gevşeten, kan akışını hızlandıran, ve ağrıların dinmesine yardımcı olan hidromasaj sistemi suyla yapılan sağlık uygulamasına denmektedir. Genelde tüm kompakt kabinlerin iç kısımlarına yerleştirilmiş, milimetrik duş masaj başlıklarıyla,duşa kabinden beklenenin üzerinde bir hizmet sunuyor.

hidromasaj-kompaktin-olmazsa-olmazlaridir

Sence hangisi daha konforlu?

Kompakt sistemlerin en büyük özelliği içerisinde bir çok özelliği aynı anda taşımaları. Hidromasajdan, dijital kontrol paneline, radyo – ses siteminden ısıtıcıya konforlu bir banyo için ihtiyacınız olan her şeyi sizden önce düşünüp kullanıma açıyor. Dijital kontrol panelinizden banyonuzun ışık tonunu ve gücünü ayarlamak mı istiyorsunuz ? Kompakt kabinler sayesinde artık bu bir hayal değil ! Evinizde güvenlik amaçlı kamera sistemi varsa, bunu doğrudan kompakt kabinlere ekran uygulamasıyla yerleştirebiliyorsunuz. Sizce gerçekten hangisi daha konforlu?

sence-hangisi-daha-konforlu

Duşakabin kendini temizlerse

Vücudunuza masaj yapmak için özel olarak tazyiklenen su fıskiyesinin tek avantajı vücudunuzu rahatlatması değil. Aynı zamandan duş paneline de hızlıca çarpan sıcak su, duşa kabin camında kir ve lekelerin oluşmasını da önlüyor. Pürüzsüz bir yüzey de artık yeni su ve sabun lekelerinin oluşması da daha zor. Kendi kendini temiz tutan bu sistem sayesinde, klasik bir duşa kabinden çok daha az sıklıkla temizlik yapılması halinde bile ilk günkü şıklığını korumaya devam ediyor.

dusakabin-kendini-temizlerse

Kendi içine kapalı yapısıyla nemi engeller

İsteğe bağlı olarak kompakt kabine ekletilebilecek bir diğer özellik ise havalandırma sistemi. Uzun süre kapalı bir ortamda sıcak su akışı olması sebebiyle yoğun bir buhar tabakası oluşması banyolar için önemli bir problem. Kısa sürede havalandırılmadığı sürece bu buharı, hem duşa kabin içerisinde hem de banyo tavanında küf veya benzeri organizmaların oluşmasını sebep olur. Kendi havalandırma sistemi sayesinde hem ortamın ısısını düşürmeyen hem de banyo içinde yoğun bir buhar tabakası oluşmasını önleyen kompakt sistemler sisi bu dertten de kurtarıyor.

kendi-icine-kapali-yapisiyla-nemi-engeller

Su tasarrufu faturanıza yansır;

İçinde jakuzi sistemi olan kompakt sistemler satın alma sırasında biraz pahalı olsa da farkı su faturanıza direk yansıyacak. Büyük bir su kapasitesine sahip olan jakuziler içine doldurulan suyu devir dayım yaparak tekrar tekrar kullanır. Bu sayede bir hazne suyla banyonuzu tamamlamış olursunuz. Ayrıca su buharını tutumlu kullanması sayesinde ortamın ısısı sabitlendiği için suyu çok sıcak açmanıza da gerek kalmaz. Kışın çok soğuk bir günde sıcak suyu çok fazla açarak bile ısınamamak klasik bir duşa kabin için büyük bir sorunken kompakt duşa kabinler banyoda her anlamda %100 konfor sunar.

su-tasarrufu-faturaniza-yansir

Zevkli ve teknolojik bir tasarım

Kompakt bir duşa kabini fazladan bir iki özelliği olan tipik bir duşa kabin gibi düşünmeyin. Kompakt sistemler eklenebilir çıkarılabilir yapısıyla, tam olarak kendinize özgü bir tasarım yaratmanız için dizayn edildi. İstediğiniz müzikle ambiyans yaratabilmekten, görüntü ve ışık sistemiyle uniq bir tasarım yaratmaya kadar geniş bir yelpazede kendinize özgü bir duşa kabin imkanını kullanıcılara sunuyor.

zevkli-ve-teknolojik-bir-tasarim

Kalorifer misyonu

Kompakt duşa kabinlerde alttan veya üstten ısıtmalı kalorifer seçeneği de bulunur. Duş teknesinin ve oturağın siz daha banyoya girmeden ısınması çok büyük bir rahatlık olacak. Yüzeylerin kendisini ısıtarak, buhar ve sıcaklıktan en yüksek persomansı almak için özel dizayn edilmiş olan ısıtmalı kompakt kabinlerle , kış aylarında da her daim sıcak bir duş keyfi artık banyolarınızda.

?????????????????????????????????????????????????????????

Bu gönderiyi paylaş

Comments (2)

 • Melih Semih cevap

  Yuvarlak kompakt sistem yaptırmak istiyorum banyo çok küçük resim gönderebilceğim yer varmı olurmu olmazmı Nasıl görüşebiliriz.

  Mayıs 5, 2016 , 3:39 am
  • admin cevap

   Merhaba Melih bey, info@ankaradusakabin.info adresine banyonuzun resimlerini gönderirseniz kompakt duşakabinlerin olup olmayacağıyla ilgili iştişare yapabiliriz.

   Temmuz 13, 2016 , 10:59 am

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir