KÜVETLE DUŞ TEKNESİ ARASINDAKİ 7 FARK

KÜVETLE DUŞ TEKNESİ ARASINDAKİ 7 FARK

 1. Küvet konforlu, duş teknesi pratiktir.

Öncelikle küvetin bir çok fonksiyonu var. Yorgun bir günün ardından küvete sıcak su doldurup bir süre rahatlamak her insanın aklından bir kere geçmiştir. Hazneli yapısı sayesinde küvetlerde su sızıntısı olma ihtimali neredeyse sıfırdır. Bunun yanında duş tekneleri yer mesafesinde, daha basit ve pratik bir seçenektir.

kuvet-konforlu-dus-teknesi-pratiktir

 1. Duş teknesi daha az yer kaplıyor.

Küvetlerin içeri doğru kavislenen bir yapısı olması fazladan kullanılmayan alan ortaya çıkmasına sebep olur. Büyük bir küvetiniz bile olsa ortalara doğru daralan yapısı nedeniyle küvetlerde ancak iki ayağınızı basacak kadar mesafe kalır. Genellikle oturarak kullanmak için tercih edilir. Öte yandan duş tekneleri tamamıyla yer seviyesinde olduğu için duşa kabin içindeki tüm alan rahatça hareket edebilmeniz için hizmetinizde olacak.

dus-teknesi-daha-az-yer-kapliyor

 1. Model çeşitliliği küvetlerde daha fazla

Duş tekneleri tamamı yer mesafesinde olan basit sistemlerdir. Duş tekneleri için tek değişken yapıldığı malzemedir. Öte yandan küvetlerde bir çok çeşitli model bulunur. Eğimli yapıdaki küvetler kendiliğinden oturma imkanı sağlar. Bunun yanında ayarlanabilir yükseklikte oturaklı olan orijinal tasarımlı küvetlerde mevcuttur. Şekilleri ve kullanışları itibariyle geniş bir seçenek yelpazesi sunarlar.

model-cesitliligi-kuvetlerde-daha-fazla

 1. Küvet daha maliyetli olabilir

Küvet için kullanılan malzeme duş teknesine kıyasla çok daha fazladır. Bu yüzden kaliteli seramik bir küvet, yine kaliteli malzemeden üretilen bir duş teknesine göre çok daha pahalı olacaktır. Kaliteye önem vermek isteyen kullanıcılar nitelik bakımından daha üstün malzemeleri, uygun fiyata almak için duş teknesi tercih etmeyi düşünebilir.

kuvet-daha-maliyetli-olabilir

 1. Malzemeler küvette daha fazla çeşitlilik gösteriyor

Duş teknesi daha basit ve pratik kullanım için üretildiği için üç temel malzeme kullanarak yapılır. Bunlar ABS taş reçine, seramik ve akriliktir. Öte yandan küvetler konfor ve kaliteyle daha fazla özdeşleşirler. Kullanılan malzemeler çok çeşitlidir. Pik döküm küvetler, saç küvetler, cam – elyaf takviyeli polyester küvetler (CTP), polyester küvetler, akrilik küvetler ve ABS küvetler başlıca küvet çeşitleridir. Her türlü kullanım ve zevke uygun tasarlanan bir küvet bulmak mümkün.

malzemeler-kuvette-daha-fazla-cesitlilik-gosteriyor

 1. Küvet lüks opsiyonlara açıktır

Banyo artık duş almanın ötesinde bir anlam taşıyor. Teknolojinin gelişmesi ile evlerimize kadar giren spa ve jakuzi sistemleri bunların başlıca olanları. Çalışma prensibi gereği bir hazneye ihtiyaç duyan bu sistemler küvet olmadan düşünülemez tabi ki. Kendi evinde bir jakuzinin veya spa sistemin konforunu yaşamak isteyen kullanıcılar için küvet bir olmazsa olmaz. Son yıllarda gelişen gövde kumanda teknolojisi ile küvetinizin sifon ve giderini ayarlayarak banyo keyfinizin kontrolünü tamamen elinize alın.

 kuvet-luks-opsiyonlara-sahiptir

 1. Çocuklu aileler için verimli seçenek küvet

Özellikle küçük çocukları olan aileler için küvet büyük bir rahatlık. Çocuğunuzu duş teknesi olan bir banyodan yıkamak büyük bir eziyete dönüşebilir. Düz yapısı nedeniyle kapılar açık kullanıldığında yoğun su sıçramasına ve suyun akmasına sebep olabilir. Sizin rahatlığınızın yanı sıra küvet sayesinde banyo çocuklarınız için eğlenceli bir deneyime dönüşebilir. Rahat olmak çoğunlukla banyo yapmayı sevmeyen ufaklıkların da hakkı.

cocuklu-aileler-icin-verimli-secenek-kuvet

Bu gönderiyi paylaş

Comment (1)

 • Hosting cevap

  Dus teknesi kategorisinde yer alan farkl? modellerle ve tarzlarla banyonuzun bir anda havas?n? degistirebilirsiniz. Islevselliginin yan? s?ra hem g r n m hem de rahatl?g?yla banyonuz hareketlenip g zellesebilir.

  Aralık 20, 2016 , 7:17 am

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir