LÜKS DUŞA KABiN SEÇENEKLERİ

LÜKS DUŞA KABiN SEÇENEKLERİ

Banyonun belki de en güzel yanı rahatlamamızı ve kendimizle baş başa kalmamızı sağlamasıdır. İyi bir banyo aynı zamanda stresten arınmak, rahatlamak, vücut ağrılarınızdan arınmak için de harika bir fırsattır. Son yıllarda banyo deneyimini daha da kaliteli bir hale getiren yeni sistemler ortaya çıktı. Artık vücuduna iyi gelecek ve zihninizi boşaltacak bir çok değişik sistemi oldukça uygun fiyatlara edinebilirsiniz.

 

 Hydrovescent spa sistemi

Sakinleştirici ve huzur veren bir ortam yakalamak üzere, özellikle ülkemizde az rastlanan ve tonlarca para sarfedilen masaj merkezlerine üye oluruz. Fakat evde konfor ve sağlık isteyenler için küvete monte edilen hydrovescent spa sistemi mükemmel bir tercih. Oldukça kısa sürede montajı gerçekleştirilen spa system; eklem ağrılarının, migren veya stresten kaynaklanan sancıların geçmesine yardım eder. Zihne ve vücuda faydaları açısından, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) gibi, sağlık otoriteleri tarafından desteklenen spa sistem, yorucu ve stresli bir günün arından bir an önce evinize gidip rahatlamanız için imkanı sunuyor.

Spa sistemler, küvetin içine yerleştirilen sıcak hava jetlerinin baloncuk çıkarması yoluyla çalışır. Vücudunuza temas eden küçük hava baloncukları vücudunuza masaj yapar, kan dolaşımının düzenlenmesine yardım eder, eklem yerlerindeki ağrı ve yanmaları azaltır.

hydrovescent-spa-sistemi

 Işık terapisi

Uzmanlar, kromoterapi gibi alternatif tedavi yöntemlerinin, renklerin tedavi edici, rahatlatıcı ve ruh halini düzelten etkileri olduğunu öne sürüyor. Renkli ışıklarla döşenmiş bir banyo bu tarz iyi etkilerden yararlanmak için belkide en verimli ortamdır. Farklı renklerin, şifa yönünden ve insan psikolojisine katkıları açısından, değişik değişik etkileri olduğu düşünülüyor. Mesela  kromoterapiye gore; yeşil renk rahatlama sağlarken, mavi renk konsantrasyonu artırıyor. Kırmızı renk kan akışını hızlandırıyor, sarı renk ise enerjiyi yükseltiyor. Mor, beyaz, pembe gibi daha pek çok farklı rengin kendine özgü etkisini ışık ve kromoterapi kataloglarından faydalanarak inceleyebilirsiniz. Renk değiştirebilen modeller sayesinde ise modunuza uygun olarak istediğiniz kombinasyonu yakalayabilirsiniz.

isik-terapisi

 Sıcaklık kontrol sistemi

Komforlu bir duş deneyemi için banyonuza ekletebileceğiniz bir diğer özellik ise sıcaklık kontrol sistemidir. Banyo ısısını sürekli kontrol eden ve akıllı sistemiyle ısıtıcıyı açıp kapatan paneli sayesinde banyo sıcaklığı her daim sabit kalır. Sıcaklık kontrol sistemi sayesinde banyoda üşütme, soğuk algınlığı, direnç düşmesi gibi soğuk havalarda banyo yapmaktan kaynaklanan bazı rahatsızlıklar sizin için tarih olacaktır. Bu sistemin güzelliği sadece havayı değil duşakabin içindeki her yerin sıcaklığını kontrol etmesinde. Isı artışı gerçekleşirken, duşakabin içindeki tüm katı maddelere monte edilmiş, iç ısı düzenekleri sayesinde tüm yüzeyler eşit bir sıcaklıkta tutulur. Daha siz banyoya girmeden oturağınızın ısıtıldığını bir düşünün. Bir dokunuşla banyo ısınızı sabitleyen sıcaklık kontrol sistemi sayesinde ısıtıcıdan dolayı kabaran faturalarınızdan artık kurtulun !

sicaklik-kontrol-paneli

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir